בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הראל פנסיה מקבלי קצבה קיימים

הראל פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 2203

פנסיה מקיפה מסלול קצבה (בתשלום) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הראל פנסיה מקבלי קצבה קיימים?

בקצרה: הראל פנסיה מקבלי קצבה קיימים הוא מסלול כמעט בלי מניות: כ-1% מהכסף חשוף לשווקים בחו"ל, בלי חשיפה למטבע זר. כ-96% מושקע באג"ח, כ-63% מהן מגובות מדינה (אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה). כ-71% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 1.9 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הראל פנסיה וגמל.
0.9%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 0.8% באוגוסט 2026 (-0.1 נק')נמוך מ-85% מסלולי הפנסיה המקיפה
1.4%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמינמוך מ-87% מסלולי הפנסיה המקיפה
1.9 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 1.9 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-54% מסלולי הפנסיה המקיפה
עוד נתונים

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.16%
מהיתרה, בשנה · 1.47% מההפקדות
גבוה מ-81% מסלולי הפנסיה המקיפה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
3.2%
ממוצע שנתי, 3 שנים
5.8%
ממוצע שנתי, 5 שנים
5.2%

תנודתיות (סטיית תקן) 3.0% · מדד שארפ 0.64.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה מקיפה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 1.9 מיליארד ₪ ב־1,355 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 70.7% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח96.1%
מזומנים2.3%
מניות0.9%
השקעות אלטרנטיביות0.7%
נגזרים0.1%
נדל"ן0.0%
מוצרים מובנים0.0%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח96.1%1.8 מיליארד ₪
מזומנים2.3%42.6 מיליון ₪
מניות0.9%17.4 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות0.7%12.7 מיליון ₪
נגזרים0.1%1.3 מיליון ₪
נדל"ן<0.05%226 אלף ₪
מוצרים מובנים<0.05%178 אלף ₪

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

1.4% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 39%
חו"ל 1.3%
לא מסווג 60%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 1.3% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

60.1% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, זכויות מקרקעין.

מטבעות

-0.1% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל38.4%
דולר אמריקאי1.1%
אירו0.3%
ליש"ט0.0%
CAD0.0%

1.4% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי. 60.2% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

נדל"ן ייזום וניהול0.5%
בנייה0.4%
נדל"ן מניב בישראל0.0%
שרותים פיננסיים0.0%
השקעה ואחזקות0.0%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ממשלתי צמוד 1151אג"ח ממשלתי5.64%106.6 מיליון ₪
ממשלתי צמוד 0841אג"ח ממשלתי4.50%84.9 מיליון ₪
ממשלתית צמודה 2% 0456אג"ח ממשלתי2.28%43.0 מיליון ₪
ממשל צמודה 0545אג"ח ממשלתי2.15%40.6 מיליון ₪
בנק לאומימזומנים ושווי מזומנים1.91%36.1 מיליון ₪
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה1.51%28.5 מיליון ₪
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה1.42%26.8 מיליון ₪
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה1.37%25.8 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (1,355) ←

רכיב החוב — 96.1% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.64%
כיסוי 72% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
8.84 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (17% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

מגובה מדינה62.6%
ממשלתי (RF)19.8%
AA8.1%
A5.7%
AAA3.0%
BBB0.3%
BB ומטה0.3%
ללא דירוג0.2%

"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 70.7% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.44%
כיסוי 60% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.69 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (13%)

אג"ח מיועדות 32.9% אפיק מובטח תשואה 27.3% הלוואות 8.9% קרנות השקעה 0.7%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להראל פנסיה מקבלי קצבה קיימים
הראל פנסיה מקבלי קצבה קיימים (המסלול הזה)הראל פנסיה וגמל0.16%5.8%0.9%1.9 מיליארד ₪
מנורה מבטחים פנסיה בסיסי למקבלי קצבהמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%9.3%18.0%33.2 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל מקפת אישית בסיסי למקבלי קצבהמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%9.1%18.7%16.0 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה מקיפה מסלול בסיסי למקבלי קצבההפניקס פנסיה וגמל0.14%9.4%14.6%15.4 מיליארד ₪השוואה ←
כלל פנסיה הלכה מסלול בסיסי למקבלי קצבהכלל פנסיה וגמל0.14%9.0%19.3%12.5 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבהמיטב גמל ופנסיה0.11%9.4%15.5%4.9 מיליארד ₪השוואה ←
מנורה מבטחים פנסיה מקבלי קצבה קיימיםמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%5.1%0.0%4.8 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבהאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.15%8.6%15.9%3.3 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל מקפת אישית למקבלי קצבה קיימיםמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%5.7%2.0%2.9 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהראל פנסיה מקבלי קצבה קיימים?

כ-1% מהכסף בהראל פנסיה מקבלי קצבה קיימים חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף בהראל פנסיה מקבלי קצבה קיימים מושקע בחו"ל?

כ-1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-0% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של הראל פנסיה מקבלי קצבה קיימים?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.16% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.2%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 5.8%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
2203
סוג מוצר
פנסיה מקיפה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.