בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

אלטשולר שחם פנסיה מקיפה למקבלי קצבה קיימים

אלטשולר שחם גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 2196

פנסיה מקיפה מסלול קצבה (בתשלום) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע אלטשולר שחם פנסיה מקיפה למקבלי קצבה קיימים?

בקצרה: אלטשולר שחם פנסיה מקיפה למקבלי קצבה קיימים הוא מסלול סולידי ברובו: כ-9% מהכסף חשוף למניות, כ-9% לשווקים בחו"ל וכ-5% למטבע זר. כ-88% מושקע באג"ח, כ-84% מהן מגובות מדינה (אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה). כ-77% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 9.8 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של אלטשולר שחם גמל ופנסיה.
9.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 15.5% באוגוסט 2026 (+6.5 נק')נמוך מ-76% מסלולי הפנסיה המקיפה
9.2%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 15.3% באוגוסט 2026 (+6.1 נק')נמוך מ-77% מסלולי הפנסיה המקיפה
10 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 9 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-95% מסלולי הפנסיה המקיפה
עוד נתונים
4.7%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 7.8% באוגוסט 2026 (+3.1 נק')
6.33%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 92% מרכיב החוב23.4%נכסים סחיריםלא סחיר 76.6%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.15%
מהיתרה, בשנה · 1.24% מההפקדות
גבוה מ-63% מסלולי הפנסיה המקיפה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
4.3%
ממוצע שנתי, 3 שנים
8.7%
ממוצע שנתי, 5 שנים
8.0%

תנודתיות (סטיית תקן) 2.3% · מדד שארפ 1.98.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה מקיפה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 9.8 מיליון ₪ ב־715 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 76.6% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח88.1%
מניות5.7%
מזומנים3.8%
אחר2.2%
נגזרים0.1%
מוצרים מובנים0.1%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 3.4% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 9.0%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח88.1%8.6 מיליון ₪
מניות5.7%552 אלף ₪
מזומנים3.8%372 אלף ₪
אחר2.2%220 אלף ₪
נגזרים0.1%11 אלף ₪
מוצרים מובנים0.1%7 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות4.5%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות1.1%
סך המניות שנקנו בפועל5.7%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)9.0%

5.7% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 3.4%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 9.0%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

9.2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 22%
חו"ל 4.3%
לא מסווג 74%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 4.3% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

74.1% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, כתבי אופציה.

מטבעות

4.7% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל21.3%
דולר אמריקאי3.5%
אירו0.5%
ין יפני0.2%
ליש"ט0.2%
אחר0.1%

4.5% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי. 74.2% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים1.1%
תוכנה ואינטרנט0.6%
מוליכים למחצה0.6%
תקשורת ומדיה0.4%
ביטחוניות0.2%
נדל"ן מניב בישראל0.2%
אנרגיה0.2%
השקעה ואחזקות0.1%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ערד 8897 01.05.2036אג"ח מיועדות3.79%371 אלף ₪
ערד 8892 01.12.2035אג"ח מיועדות3.66%357 אלף ₪
ערד 8893 01.01.2036אג"ח מיועדות3.60%351 אלף ₪
ערד 8894 01.02.2036אג"ח מיועדות3.59%351 אלף ₪
ערד 8903 01.11.2036אג"ח מיועדות3.32%325 אלף ₪
יתרות חייבים/זכאיםנכסים אחרים3.26%318 אלף ₪
ערד 8899 01.07.2036אג"ח מיועדות3.23%316 אלף ₪
ערד 8896 01.04.2036אג"ח מיועדות3.08%301 אלף ₪

כל האחזקות במסלול (715) ←

רכיב החוב — 88.1% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
6.33%
כיסוי 92% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
7.27 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (3% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

מגובה מדינה84.1%
ממשלתי (RF)12.4%
AAA1.9%
BBB0.5%
ללא דירוג0.3%
BB ומטה0.3%
AA0.3%
A0.2%

"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 76.6% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
6.82%
כיסוי 88% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
7.11 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (0%)

אג"ח מיועדות 67.5% אפיק מובטח תשואה 6.6% נכסים אחרים 2.2% נגזרים אחרים 0.1%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לאלטשולר שחם פנסיה מקיפה למקבלי קצבה קיימים
אלטשולר שחם פנסיה מקיפה למקבלי קצבה קיימים (המסלול הזה)אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.15%8.7%9.0%10 מיליון ₪
מנורה מבטחים פנסיה בסיסי למקבלי קצבהמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%9.3%18.0%33.2 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל מקפת אישית בסיסי למקבלי קצבהמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%9.1%18.7%16.0 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה מקיפה מסלול בסיסי למקבלי קצבההפניקס פנסיה וגמל0.14%9.4%14.6%15.4 מיליארד ₪השוואה ←
הראל פנסיה בסיס למקבלי קצבההראל פנסיה וגמל0.16%8.6%18.8%14.0 מיליארד ₪השוואה ←
כלל פנסיה הלכה מסלול בסיסי למקבלי קצבהכלל פנסיה וגמל0.14%9.0%19.3%12.5 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבהמיטב גמל ופנסיה0.11%9.4%15.5%4.9 מיליארד ₪השוואה ←
מנורה מבטחים פנסיה מקבלי קצבה קיימיםמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%5.1%0.0%4.8 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל מקפת אישית למקבלי קצבה קיימיםמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%5.7%2.0%2.9 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש באלטשולר שחם פנסיה מקיפה למקבלי קצבה קיימים?

כ-9% מהכסף באלטשולר שחם פנסיה מקיפה למקבלי קצבה קיימים חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 6% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף באלטשולר שחם פנסיה מקיפה למקבלי קצבה קיימים מושקע בחו"ל?

כ-9% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-5% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של אלטשולר שחם פנסיה מקיפה למקבלי קצבה קיימים?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.15% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 4.3%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 8.7%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
2196
סוג מוצר
פנסיה מקיפה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.