בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מור פנסיה מקיפה למקבלי קצבה - עוקב מדדים

מור גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 15267

פנסיה מקיפה מסלול קצבה (בתשלום) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מור פנסיה מקיפה למקבלי קצבה - עוקב מדדים?

בקצרה: מור פנסיה מקיפה למקבלי קצבה - עוקב מדדים הוא מסלול סולידי ברובו: כ-11% מהכסף חשוף למניות, כ-7% לשווקים בחו"ל וכ-11% למטבע זר. כ-78% מושקע באג"ח, כ-75% מהן מגובות מדינה (אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה). כ-58% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 22.4 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מור גמל ופנסיה.
11.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 18.0% באוגוסט 2026 (+7.0 נק')נמוך מ-76% מסלולי הפנסיה המקיפה
6.7%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 10.2% באוגוסט 2026 (+3.6 נק')נמוך מ-78% מסלולי הפנסיה המקיפה
22 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 27 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-93% מסלולי הפנסיה המקיפה
עוד נתונים
11.0%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 10.8% באוגוסט 2026 (-0.2 נק')
42.0%נכסים סחיריםלא סחיר 58.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.19%
מהיתרה, בשנה · 1.05% מההפקדות
גבוה מ-95% מסלולי הפנסיה המקיפה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
4.5%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה מקיפה ←

הערה על קובץ המקור: השיעורים שהחברה דיווחה במסלול זה אינם עקביים עם השווי שדווח באותן שורות. כל האחוזים באתר מחושבים מהשווי, שאומת מול סיכומי הקובץ, ולא מהשיעורים המדווחים.
הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 22.4 מיליון ₪ ב־33 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 58.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח77.6%
מזומנים11.4%
מניות11.0%
אחר0.0%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח77.6%17.4 מיליון ₪
מזומנים11.4%2.6 מיליון ₪
מניות11.0%2.5 מיליון ₪
אחר<0.05%11 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות11.0%
סך המניות שנקנו בפועל11.0%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)11.0%

המניות שנקנו בפועל (11.0%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (11.0%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

6.7% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 42%
לא מסווג 58%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 0.0% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

58.0% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אפיק מובטח תשואה.

מטבעות

11.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל42.1%

0.0% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם. 57.9% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה11.69%2.6 מיליון ₪
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים11.41%2.6 מיליון ₪
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה9.13%2.0 מיליון ₪
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה8.63%1.9 מיליון ₪
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה5.62%1.3 מיליון ₪
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה5.61%1.3 מיליון ₪
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה5.08%1.1 מיליון ₪
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה4.97%1.1 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (33) ←

רכיב החוב — 77.6% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
—
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
— שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

מגובה מדינה74.7%
ללא דירוג25.3%

"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 58.0% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
—
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
—
דירוג ממוצע
—

אפיק מובטח תשואה 58.0% נכסים אחרים 0.0%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למור פנסיה מקיפה למקבלי קצבה - עוקב מדדים
מור פנסיה מקיפה למקבלי קצבה - עוקב מדדים (המסלול הזה)מור גמל ופנסיה0.19%—11.0%22 מיליון ₪
מנורה מבטחים פנסיה בסיסי למקבלי קצבהמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%9.3%18.0%33.2 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל מקפת אישית בסיסי למקבלי קצבהמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%9.1%18.7%16.0 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה מקיפה מסלול בסיסי למקבלי קצבההפניקס פנסיה וגמל0.14%9.4%14.6%15.4 מיליארד ₪השוואה ←
הראל פנסיה בסיס למקבלי קצבההראל פנסיה וגמל0.16%8.6%18.8%14.0 מיליארד ₪השוואה ←
כלל פנסיה הלכה מסלול בסיסי למקבלי קצבהכלל פנסיה וגמל0.14%9.0%19.3%12.5 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבהמיטב גמל ופנסיה0.11%9.4%15.5%4.9 מיליארד ₪השוואה ←
מנורה מבטחים פנסיה מקבלי קצבה קיימיםמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%5.1%0.0%4.8 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבהאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.15%8.6%15.9%3.3 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במור פנסיה מקיפה למקבלי קצבה - עוקב מדדים?

כ-11% מהכסף במור פנסיה מקיפה למקבלי קצבה - עוקב מדדים חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במור פנסיה מקיפה למקבלי קצבה - עוקב מדדים מושקע בחו"ל?

כ-7% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-11% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מור פנסיה מקיפה למקבלי קצבה - עוקב מדדים?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.19% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 4.5%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15267
סוג מוצר
פנסיה מקיפה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.