הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מור תגמולים עוקב מדדי מניות
מור גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15249
גמל לתגמולים עוקב מדד מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מור תגמולים עוקב מדדי מניות?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 85.0% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 99.7%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 58.0% | 154.1 מיליון ₪ |
| מזומנים | 26.0% | 69.1 מיליון ₪ |
| מניות | 14.8% | 39.3 מיליון ₪ |
| נגזרים | 1.7% | 4.4 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח ממשלתי | 58.0% | 154.1 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 24.5% | 65.1 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 14.8% | 39.3 מיליון ₪ |
| פיקדונות | 1.5% | 4.0 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 1.1% | 2.8 מיליון ₪ |
| חוזים עתידיים | 0.6% | 1.6 מיליון ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
14.8% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 85.0%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 99.7%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
102.2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 3.1% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
100.1% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
25.6% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.
8 האחזקות הגדולות
| בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 14.47% | 38.5 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 1016 | אג"ח ממשלתי | 10.37% | 27.6 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 617 | אג"ח ממשלתי | 9.97% | 26.5 מיליון ₪ |
| NDX 100.הרל | קרנות סל | 6.54% | 17.4 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 417 | אג"ח ממשלתי | 6.50% | 17.3 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 517 | אג"ח ממשלתי | 6.35% | 16.9 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 816 | אג"ח ממשלתי | 5.94% | 15.8 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 1116 | אג"ח ממשלתי | 5.34% | 14.2 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 58.0% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מור תגמולים עוקב מדדי מניות (המסלול הזה) | מור גמל ופנסיה | 0.66% | — | 99.7% | 266 מיליון ₪ | |
| מיטב גמל עוקב מדדי מניות | מיטב גמל ופנסיה | 0.60% | 22.6% | 98.8% | 4.9 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם גמל עוקב מדדי מניות | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.56% | 16.6% | 100.1% | 895 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים תגמולים עוקב מדדי מניות | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.59% | 13.0% | 98.8% | 747 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל לתגמולים ולפיצויים עוקב מדדי מניות | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.53% | — | 99.7% | 458 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל גמל- עוקב מדדי מניות | הראל פנסיה וגמל | 0.50% | — | 98.5% | 333 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אנליסט גמל עוקב מדדי מניות | אנליסט קופות גמל | 0.59% | — | 98.9% | 277 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס גמל עוקב מדדי מניות | הפניקס פנסיה וגמל | 0.58% | — | 99.7% | 247 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל תמר עוקב מדדי מניות | כלל פנסיה וגמל | 0.52% | — | 98.8% | 138 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- חשיפה לחו"ל: בשליש העליון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש האמצעי מבין 100 מסלולי גמל לתגמולים
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-126 מסלולי גמל לתגמולים
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במור תגמולים עוקב מדדי מניות?
כ-100% מהכסף במור תגמולים עוקב מדדי מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 15% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במור תגמולים עוקב מדדי מניות מושקע בחו"ל?
כ-102% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-100% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של מור תגמולים עוקב מדדי מניות?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.66% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 9.6%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 15249
- חברה
- מור גמל ופנסיה
- סוג מוצר
- גמל לתגמולים
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.