בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מנורה מבטחים תגמולים עוקב מדדי מניות

מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 13356

גמל לתגמולים עוקב מדד מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מנורה מבטחים תגמולים עוקב מדדי מניות?

בקצרה: מנורה מבטחים תגמולים עוקב מדדי מניות הוא מסלול מנייתי: כ-99% מהכסף חשוף למניות, כ-99% לשווקים בחו"ל וכ-70% למטבע זר. המסלול מנהל 746.7 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מנורה מבטחים פנסיה וגמל.
98.8%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 99.2% באוגוסט 2026 (+0.4 נק')גבוה מ-78% מסלולי הגמל לתגמולים
98.8%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 99.2% באוגוסט 2026 (+0.4 נק')גבוה מ-77% מסלולי הגמל לתגמולים
747 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 782 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-54% מסלולי הגמל לתגמולים
עוד נתונים
69.8%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 71.0% באוגוסט 2026 (+1.2 נק')
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.59%
מהיתרה, בשנה · 0.04% מההפקדות
גבוה מ-62% מסלולי הגמל לתגמולים
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
14.2%
ממוצע שנתי, 3 שנים
13.0%
ממוצע שנתי, 5 שנים
9.6%

תנודתיות (סטיית תקן) 8.6% · מדד שארפ 0.97.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל לתגמולים ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 746.7 מיליון ₪ ב־43 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות98.7%
מזומנים1.3%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות98.7%737.1 מיליון ₪
מזומנים1.3%9.6 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות98.7%
סך המניות שנקנו בפועל98.7%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)98.8%

המניות שנקנו בפועל (98.7%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (98.8%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

98.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 97%
חו"ל 3.2%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 3.2% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

69.8% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל96.8%
דולר אמריקאי3.2%
ין יפני0.0%

3.2% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
איביאיסל אינ מומנ ארהב ממקרנות סל13.31%99.4 מיליון ₪
קסם ETF אינדקס צמי עולמיקרנות סל10.92%81.5 מיליון ₪
MTF סל אנד צמיחה עולמיקרנות סל10.91%81.5 מיליון ₪
MTF סל אנד ערך עולמיקרנות סל10.48%78.2 מיליון ₪
קסם ETF אינדקס ערך עולמיקרנות סל10.45%78.0 מיליון ₪
תכלית סל World Quality מדקרנות סל8.97%66.9 מיליון ₪
תכלית סל צמיחה עולמיקרנות סל8.49%63.4 מיליון ₪
תכלית סל ערך עולמי מדקרנות סל6.66%49.7 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (43) ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למנורה מבטחים תגמולים עוקב מדדי מניות
מנורה מבטחים תגמולים עוקב מדדי מניות (המסלול הזה)מנורה מבטחים פנסיה וגמל0.59%13.0%98.8%747 מיליון ₪
מיטב גמל עוקב מדדי מניותמיטב גמל ופנסיה0.60%22.6%98.8%4.9 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם גמל עוקב מדדי מניותאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.56%16.6%100.1%895 מיליון ₪השוואה ←
מגדל לתגמולים ולפיצויים עוקב מדדי מניותמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.53%—99.7%458 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל- עוקב מדדי מניותהראל פנסיה וגמל0.50%—98.5%333 מיליון ₪השוואה ←
אנליסט גמל עוקב מדדי מניותאנליסט קופות גמל0.59%—98.9%277 מיליון ₪השוואה ←
מור תגמולים עוקב מדדי מניותמור גמל ופנסיה0.66%—99.7%266 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס גמל עוקב מדדי מניותהפניקס פנסיה וגמל0.58%—99.7%247 מיליון ₪השוואה ←
כלל תמר עוקב מדדי מניותכלל פנסיה וגמל0.52%—98.8%138 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במנורה מבטחים תגמולים עוקב מדדי מניות?

כ-99% מהכסף במנורה מבטחים תגמולים עוקב מדדי מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במנורה מבטחים תגמולים עוקב מדדי מניות מושקע בחו"ל?

כ-99% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-70% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מנורה מבטחים תגמולים עוקב מדדי מניות?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.59% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 14.2%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 13.0%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
13356
סוג מוצר
גמל לתגמולים
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.