בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מיטב גמל עוקב מדדי מניות

מיטב גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 1689

גמל לתגמולים עוקב מדד מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מיטב גמל עוקב מדדי מניות?

בקצרה: מיטב גמל עוקב מדדי מניות הוא מסלול מנייתי: כ-99% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-99% לשווקים בחו"ל וכ-4% למטבע זר. כ-70% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 4.9 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מיטב גמל ופנסיה.
98.8%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמיגבוה מ-79% מסלולי הגמל לתגמולים
98.8%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמיגבוה מ-78% מסלולי הגמל לתגמולים
4.9 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 5.1 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-81% מסלולי הגמל לתגמולים
עוד נתונים
3.6%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 3.0% באוגוסט 2026 (-0.5 נק')
3.23%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 100% מרכיב החוב
97.4%נכסים סחיריםלא סחיר 2.6%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.60%
מהיתרה, בשנה · 0.01% מההפקדות
גבוה מ-69% מסלולי הגמל לתגמולים
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
14.5%
ממוצע שנתי, 3 שנים
22.6%
ממוצע שנתי, 5 שנים
16.4%

תנודתיות (סטיית תקן) 16.9% · מדד שארפ 0.93.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל לתגמולים ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 4.9 מיליארד ₪ ב־104 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 2.6% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח69.8%
מזומנים15.9%
מניות11.7%
נגזרים2.4%
אחר0.2%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 87.1% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 98.8%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח69.8%3.4 מיליארד ₪
מזומנים15.9%779.9 מיליון ₪
מניות11.7%577.3 מיליון ₪
נגזרים2.4%119.4 מיליון ₪
אחר0.2%10.1 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות11.7%
סך המניות שנקנו בפועל11.7%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)98.8%

11.7% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 87.1%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 98.8%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

98.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 85%
חו"ל 15%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 15.0% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

3.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל74.0%
דולר אמריקאי23.5%

לפני גידור, 23.5% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
מ.ק.מ. 1216אג"ח ממשלתי13.19%648.6 מיליון ₪
מ.ק.מ 617אג"ח ממשלתי9.84%484.2 מיליון ₪
מזרחימזומנים ושווי מזומנים8.55%420.4 מיליון ₪
מ.ק.מ.117אג"ח ממשלתי7.39%363.3 מיליון ₪
מ.ק.מ. 1016אג"ח ממשלתי6.56%322.5 מיליון ₪
מ.ק.מ. 317אג"ח ממשלתי6.38%314.0 מיליון ₪
מ.ק.מ. 1116אג"ח ממשלתי5.33%262.0 מיליון ₪
Communication Services Select Sector SPDRקרנות סל5.20%255.7 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (104) ←

רכיב החוב — 69.8% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.23%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
0.52 שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)100.0%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למיטב גמל עוקב מדדי מניות
מיטב גמל עוקב מדדי מניות (המסלול הזה)מיטב גמל ופנסיה0.60%22.6%98.8%4.9 מיליארד ₪
אלטשולר שחם גמל עוקב מדדי מניותאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.56%16.6%100.1%895 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים תגמולים עוקב מדדי מניותמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.59%13.0%98.8%747 מיליון ₪השוואה ←
מגדל לתגמולים ולפיצויים עוקב מדדי מניותמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.53%—99.7%458 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל- עוקב מדדי מניותהראל פנסיה וגמל0.50%—98.5%333 מיליון ₪השוואה ←
אנליסט גמל עוקב מדדי מניותאנליסט קופות גמל0.59%—98.9%277 מיליון ₪השוואה ←
מור תגמולים עוקב מדדי מניותמור גמל ופנסיה0.66%—99.7%266 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס גמל עוקב מדדי מניותהפניקס פנסיה וגמל0.58%—99.7%247 מיליון ₪השוואה ←
כלל תמר עוקב מדדי מניותכלל פנסיה וגמל0.52%—98.8%138 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במיטב גמל עוקב מדדי מניות?

כ-99% מהכסף במיטב גמל עוקב מדדי מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 12% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במיטב גמל עוקב מדדי מניות מושקע בחו"ל?

כ-99% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-4% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מיטב גמל עוקב מדדי מניות?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.60% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 14.5%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 22.6%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
1689
סוג מוצר
גמל לתגמולים
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.