הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הראל גמל- עוקב מדדי מניות
הראל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15293
גמל לתגמולים עוקב מדד מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע הראל גמל- עוקב מדדי מניות?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 16.6% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 98.5%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 81.9% | 273.0 מיליון ₪ |
| אג"ח | 13.4% | 44.8 מיליון ₪ |
| מזומנים | 4.4% | 14.8 מיליון ₪ |
| נגזרים | 1.7% | 5.5 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| קרנות סל | 81.9% | 273.0 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 13.4% | 44.8 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 4.4% | 14.8 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 1.7% | 5.5 מיליון ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
81.9% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 16.6%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 98.5%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
99.2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 83.5% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
94.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
81.3% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.
8 האחזקות הגדולות
| VANGUARD INFO TECH ETF | קרנות סל | 23.64% | 78.8 מיליון ₪ |
| FIDELITY MSCI COMMUNICATION | קרנות סל | 20.19% | 67.3 מיליון ₪ |
| SS TECHNOLOGY SELECT SECTOR | קרנות סל | 19.22% | 64.1 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ 517 | אג"ח ממשלתי | 13.43% | 44.8 מיליון ₪ |
| ISHARES US CONSUMER DISCRETI | קרנות סל | 11.32% | 37.7 מיליון ₪ |
| INVESCO S&P 500 EQUAL WEIGHT | קרנות סל | 4.62% | 15.4 מיליון ₪ |
| בנק לאומי | מזומנים ושווי מזומנים | 3.62% | 12.1 מיליון ₪ |
| VANECK VECTORS SEMICONDUCTOR | קרנות סל | 2.93% | 9.8 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 13.4% מהמסלול
משקל נמוך במסלול זהפילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| הראל גמל- עוקב מדדי מניות (המסלול הזה) | הראל פנסיה וגמל | 0.50% | — | 98.5% | 333 מיליון ₪ | |
| מיטב גמל עוקב מדדי מניות | מיטב גמל ופנסיה | 0.60% | 22.6% | 98.8% | 4.9 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם גמל עוקב מדדי מניות | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.56% | 16.6% | 100.1% | 895 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים תגמולים עוקב מדדי מניות | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.59% | 13.0% | 98.8% | 747 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל לתגמולים ולפיצויים עוקב מדדי מניות | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.53% | — | 99.7% | 458 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אנליסט גמל עוקב מדדי מניות | אנליסט קופות גמל | 0.59% | — | 98.9% | 277 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור תגמולים עוקב מדדי מניות | מור גמל ופנסיה | 0.66% | — | 99.7% | 266 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס גמל עוקב מדדי מניות | הפניקס פנסיה וגמל | 0.58% | — | 99.7% | 247 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל תמר עוקב מדדי מניות | כלל פנסיה וגמל | 0.52% | — | 98.8% | 138 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- חשיפה לחו"ל: בשליש העליון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש התחתון מבין 100 מסלולי גמל לתגמולים
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-126 מסלולי גמל לתגמולים
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בהראל גמל- עוקב מדדי מניות?
כ-99% מהכסף בהראל גמל- עוקב מדדי מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 82% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בהראל גמל- עוקב מדדי מניות מושקע בחו"ל?
כ-99% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-94% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של הראל גמל- עוקב מדדי מניות?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.50% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 7.2%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 15293
- חברה
- הראל פנסיה וגמל
- סוג מוצר
- גמל לתגמולים
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.