בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מגדל לתגמולים ולפיצויים עוקב מדדי מניות

מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15055

גמל לתגמולים עוקב מדד מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מגדל לתגמולים ולפיצויים עוקב מדדי מניות?

בקצרה: מגדל לתגמולים ולפיצויים עוקב מדדי מניות הוא מסלול מנייתי: כ-100% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-100% לשווקים בחו"ל וכ-100% למטבע זר. המסלול מנהל 457.7 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל.
99.7%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמיגבוה מ-89% מסלולי הגמל לתגמולים
99.7%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמיגבוה מ-84% מסלולי הגמל לתגמולים
458 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 487 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-53% מסלולי הגמל לתגמולים
עוד נתונים
99.7%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 99.3% באוגוסט 2026 (-0.4 נק')
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.53%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
נמוך מ-69% מסלולי הגמל לתגמולים
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
5.4%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל לתגמולים ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 457.7 מיליון ₪ ב־58 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות86.5%
מזומנים13.7%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 13.2% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 99.7%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות86.5%396.0 מיליון ₪
מזומנים13.7%62.7 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות86.5%
סך המניות שנקנו בפועל86.5%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)99.7%

86.5% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 13.2%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 99.7%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

99.7% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 36%
חו"ל 64%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 64.4% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

99.7% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
דולר אמריקאי66.7%
שקל33.3%
אירו0.0%

66.7% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
INVESCO US TECHNOLOGY S&Pקרנות סל23.06%105.5 מיליון ₪
ISHARES S&P500 COMMUNICATIONקרנות סל17.74%81.2 מיליון ₪
CONSUMER DISCRETIONARY SELTקרנות סל14.92%68.3 מיליון ₪
הראל סל SP Techקרנות סל11.06%50.6 מיליון ₪
קסם SP Tech ETFקרנות סל10.81%49.5 מיליון ₪
COMM SERV SELECT SECTOR SPDRקרנות סל8.94%40.9 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים4.50%20.6 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים3.46%15.8 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (58) ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למגדל לתגמולים ולפיצויים עוקב מדדי מניות
מגדל לתגמולים ולפיצויים עוקב מדדי מניות (המסלול הזה)מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.53%—99.7%458 מיליון ₪
מיטב גמל עוקב מדדי מניותמיטב גמל ופנסיה0.60%22.6%98.8%4.9 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם גמל עוקב מדדי מניותאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.56%16.6%100.1%895 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים תגמולים עוקב מדדי מניותמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.59%13.0%98.8%747 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל- עוקב מדדי מניותהראל פנסיה וגמל0.50%—98.5%333 מיליון ₪השוואה ←
אנליסט גמל עוקב מדדי מניותאנליסט קופות גמל0.59%—98.9%277 מיליון ₪השוואה ←
מור תגמולים עוקב מדדי מניותמור גמל ופנסיה0.66%—99.7%266 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס גמל עוקב מדדי מניותהפניקס פנסיה וגמל0.58%—99.7%247 מיליון ₪השוואה ←
כלל תמר עוקב מדדי מניותכלל פנסיה וגמל0.52%—98.8%138 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במגדל לתגמולים ולפיצויים עוקב מדדי מניות?

כ-100% מהכסף במגדל לתגמולים ולפיצויים עוקב מדדי מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 87% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במגדל לתגמולים ולפיצויים עוקב מדדי מניות מושקע בחו"ל?

כ-100% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-100% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מגדל לתגמולים ולפיצויים עוקב מדדי מניות?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.53% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15055
סוג מוצר
גמל לתגמולים
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.