בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מור השתלמות עוקב מדדים עם מניות (עד 25% מניות)

מור גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15240

השתלמות עוקב מדד מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מור השתלמות עוקב מדדים עם מניות (עד 25% מניות)?

בקצרה: מור השתלמות עוקב מדדים עם מניות (עד 25% מניות) הוא מסלול סולידי ברובו: כ-20% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-88% לשווקים בחו"ל וכ-100% למטבע זר. כ-63% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 16.1 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מור גמל ופנסיה.
20.3%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמינמוך מ-70% מסלולי ההשתלמות
87.8%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 87.6% באוגוסט 2026 (-0.3 נק')גבוה מ-73% מסלולי ההשתלמות
16 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 16 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-98% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
99.8%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי
3.35%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 53% מרכיב החוב
99.8%נכסים סחיריםלא סחיר 0.2%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.69%
מהיתרה, בשנה
גבוה מ-90% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
-2.4%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 16.1 מיליון ₪ ב־50 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.2% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח63.4%
מזומנים25.8%
מניות10.4%
נגזרים0.3%
אחר0.1%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 9.9% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 20.3%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח63.4%10.2 מיליון ₪
מזומנים25.8%4.1 מיליון ₪
מניות10.4%1.7 מיליון ₪
נגזרים0.3%51 אלף ₪
אחר0.1%8 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות10.4%
סך המניות שנקנו בפועל10.4%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)20.3%

10.4% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 9.9%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 20.3%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

87.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 88%
חו"ל 12.3%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 12.3% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

99.8% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל77.2%
דולר אמריקאי19.8%
אירו1.9%
ין יפני1.0%

22.6% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים15.52%2.5 מיליון ₪
SPBDUS5T.קסםקרנות סל8.73%1.4 מיליון ₪
מ.ק.מ. 617אג"ח ממשלתי8.05%1.3 מיליון ₪
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים7.39%1.2 מיליון ₪
מ.ק.מ. 517אג"ח ממשלתי7.37%1.2 מיליון ₪
מ.ק.מ. 816אג"ח ממשלתי6.74%1.1 מיליון ₪
SPBDU10T.קסםקרנות סל5.15%828 אלף ₪
VANGUARD INTERMIDIATE TERMקרנות סל4.26%685 אלף ₪

כל האחזקות במסלול (50) ←

רכיב החוב — 63.4% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.35%
כיסוי 53% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
0.54 שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג100.0%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למור השתלמות עוקב מדדים עם מניות (עד 25% מניות)
מור השתלמות עוקב מדדים עם מניות (עד 25% מניות) (המסלול הזה)מור גמל ופנסיה0.69%—20.3%16 מיליון ₪
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניותאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.59%—100.1%971 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים השתלמות עוקב מדדי מניותמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.60%16.7%98.0%758 מיליון ₪השוואה ←
מגדל השתלמות מסלול עוקב מדדי מניותמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.54%—99.6%610 מיליון ₪השוואה ←
הראל השתלמות עוקב מדדי מניותהראל פנסיה וגמל0.51%—99.0%447 מיליון ₪השוואה ←
אנליסט השתלמות עוקב מדדי מניותאנליסט קופות גמל0.62%—99.0%350 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות עוקב מדדי מניותהפניקס פנסיה וגמל0.58%—94.7%323 מיליון ₪השוואה ←
כלל השתלמות עוקב מדדי מניותכלל פנסיה וגמל0.52%—98.6%288 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במור השתלמות עוקב מדדים עם מניות (עד 25% מניות)?

כ-20% מהכסף במור השתלמות עוקב מדדים עם מניות (עד 25% מניות) חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 10% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במור השתלמות עוקב מדדים עם מניות (עד 25% מניות) מושקע בחו"ל?

כ-88% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-100% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מור השתלמות עוקב מדדים עם מניות (עד 25% מניות)?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.69% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא -2.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15240
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.