הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מנורה מבטחים השתלמות עוקב מדדי מניות
מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 14676
השתלמות עוקב מדד מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מנורה מבטחים השתלמות עוקב מדדי מניות?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 98.0% | 742.8 מיליון ₪ |
| מזומנים | 2.0% | 15.3 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| קרנות סל | 92.8% | 703.3 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 5.2% | 39.4 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 2.0% | 15.3 מיליון ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (98.0%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (98.0%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
72.7% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 2.3% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
51.4% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
2.3% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.
8 האחזקות הגדולות
| איביאיסל אינ מומנ ארהב ממ | קרנות סל | 9.79% | 74.2 מיליון ₪ |
| הראל סל אינ ישר 100משקל ש | קרנות סל | 9.70% | 73.5 מיליון ₪ |
| קסם ETF אינדקס צמי עולמי | קרנות סל | 8.03% | 60.9 מיליון ₪ |
| MTF סל אנד צמיחה עולמי | קרנות סל | 8.03% | 60.8 מיליון ₪ |
| MTF סל אנד ערך עולמי | קרנות סל | 7.71% | 58.4 מיליון ₪ |
| קסם ETF אינדקס ערך עולמי | קרנות סל | 7.69% | 58.3 מיליון ₪ |
| MTF סל אינדקס 120 ישראל | קרנות סל | 7.65% | 58.0 מיליון ₪ |
| תכלית סל World Quality מד | קרנות סל | 6.59% | 50.0 מיליון ₪ |
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מנורה מבטחים השתלמות עוקב מדדי מניות (המסלול הזה) | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.60% | 16.7% | 98.0% | 758 מיליון ₪ | |
| אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.59% | — | 100.1% | 971 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.54% | — | 99.6% | 610 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל השתלמות עוקב מדדי מניות | הראל פנסיה וגמל | 0.51% | — | 99.0% | 447 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אנליסט השתלמות עוקב מדדי מניות | אנליסט קופות גמל | 0.62% | — | 99.0% | 350 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס השתלמות עוקב מדדי מניות | הפניקס פנסיה וגמל | 0.58% | — | 94.7% | 323 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל השתלמות עוקב מדדי מניות | כלל פנסיה וגמל | 0.52% | — | 98.6% | 288 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור השתלמות עוקב מדדי מניות | מור גמל ופנסיה | 0.69% | — | 100.0% | 268 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור השתלמות עוקב מדדים עם מניות (עד 25% מניות) | מור גמל ופנסיה | 0.69% | — | 20.3% | 16 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 120 מסלולי השתלמות
- חשיפה לחו"ל: בשליש העליון מבין 120 מסלולי השתלמות
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-120 מסלולי השתלמות
- נכסים לא סחירים: בשליש התחתון מבין 120 מסלולי השתלמות
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במנורה מבטחים השתלמות עוקב מדדי מניות?
כ-98% מהכסף במנורה מבטחים השתלמות עוקב מדדי מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף במנורה מבטחים השתלמות עוקב מדדי מניות מושקע בחו"ל?
כ-73% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-51% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מנורה מבטחים השתלמות עוקב מדדי מניות?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.60% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 11.5%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 16.7%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 14676
- סוג מוצר
- השתלמות
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.