בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

אנליסט השתלמות עוקב מדדי מניות

אנליסט קופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15312

השתלמות עוקב מדד מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע אנליסט השתלמות עוקב מדדי מניות?

בקצרה: אנליסט השתלמות עוקב מדדי מניות הוא מסלול מנייתי: כ-99% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-110% לשווקים בחו"ל וכ-99% למטבע זר. כ-11% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 350.3 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של אנליסט קופות גמל.
99.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמיגבוה מ-80% מסלולי ההשתלמות
109.7%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 110.5% באוגוסט 2026 (+0.8 נק')גבוה מ-95% מסלולי ההשתלמות
350 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 383 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-60% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
98.8%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 98.9% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.62%
מהיתרה, בשנה
גבוה מ-63% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
15.2%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 350.3 מיליון ₪ ב־26 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות80.9%
אג"ח10.7%
מזומנים8.6%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 18.1% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 99.0%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות80.9%283.5 מיליון ₪
אג"ח10.7%37.6 מיליון ₪
מזומנים8.6%30.1 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות80.9%
סך המניות שנקנו בפועל80.9%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)99.0%

80.9% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 18.1%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 99.0%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

109.7% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 47%
חו"ל 53%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 53.2% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

98.8% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
דולר אמריקאי60.5%
שקל39.5%

60.5% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
Ishares phlx sox semiconקרנות סל14.63%51.2 מיליון ₪
SPDR COMM SERV SELECTקרנות סל13.59%47.6 מיליון ₪
Amex tech sel indxקרנות סל8.64%30.3 מיליון ₪
MTF סל Nasdaq 100 (4D)קרנות סל6.36%22.3 מיליון ₪
מור סל )4D(י NASDAQ 100קרנות סל6.20%21.7 מיליון ₪
אי.בי.אי. סל )4D(י Nasdaq 100קרנות סל6.20%21.7 מיליון ₪
Invesco QQQ trust NAS1קרנות סל5.85%20.5 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים5.58%19.6 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (26) ←

רכיב החוב — 10.7% מהמסלול

משקל נמוך במסלול זה
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.81%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
0.35 שנים
דירוג ממוצע
AA+
כיסוי 100% מרכיב החוב

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

AA100.0%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לאנליסט השתלמות עוקב מדדי מניות
אנליסט השתלמות עוקב מדדי מניות (המסלול הזה)אנליסט קופות גמל0.62%—99.0%350 מיליון ₪
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניותאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.59%—100.1%971 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים השתלמות עוקב מדדי מניותמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.60%16.7%98.0%758 מיליון ₪השוואה ←
מגדל השתלמות מסלול עוקב מדדי מניותמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.54%—99.6%610 מיליון ₪השוואה ←
הראל השתלמות עוקב מדדי מניותהראל פנסיה וגמל0.51%—99.0%447 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות עוקב מדדי מניותהפניקס פנסיה וגמל0.58%—94.7%323 מיליון ₪השוואה ←
כלל השתלמות עוקב מדדי מניותכלל פנסיה וגמל0.52%—98.6%288 מיליון ₪השוואה ←
מור השתלמות עוקב מדדי מניותמור גמל ופנסיה0.69%—100.0%268 מיליון ₪השוואה ←
מור השתלמות עוקב מדדים עם מניות (עד 25% מניות)מור גמל ופנסיה0.69%—20.3%16 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש באנליסט השתלמות עוקב מדדי מניות?

כ-99% מהכסף באנליסט השתלמות עוקב מדדי מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 81% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף באנליסט השתלמות עוקב מדדי מניות מושקע בחו"ל?

כ-110% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-99% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של אנליסט השתלמות עוקב מדדי מניות?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.62% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 15.2%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15312
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.