בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות

אלטשולר שחם גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 14863

השתלמות עוקב מדד מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות?

בקצרה: אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות הוא מסלול מנייתי: כ-100% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-147% לשווקים בחו"ל וכ-100% למטבע זר. כ-42% מושקע באג"ח. כ-7% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 970.5 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של אלטשולר שחם גמל ופנסיה.
100.1%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 99.9% באוגוסט 2026 (-0.1 נק')גבוה מ-95% מסלולי ההשתלמות
147.1%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 147.4% באוגוסט 2026 (+0.3 נק')גבוה מ-99% מסלולי ההשתלמות
971 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 926 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-64% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
100.3%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 99.2% באוגוסט 2026 (-1.1 נק')
3.31%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 100% מרכיב החוב93.5%נכסים סחיריםלא סחיר 6.5%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.59%
מהיתרה, בשנה
גבוה מ-51% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
12.9%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 970.5 מיליון ₪ ב־55 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 6.5% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות52.5%
אג"ח42.4%
נגזרים6.6%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 47.6% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 100.1%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות52.5%509.3 מיליון ₪
אג"ח42.4%411.3 מיליון ₪
נגזרים6.6%64.1 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות52.5%
סך המניות שנקנו בפועל52.5%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)100.1%

52.5% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 47.6%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 100.1%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

147.1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 46%
חו"ל 54%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 53.7% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

100.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
דולר אמריקאי49.6%
שקל43.9%

49.6% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם. 6.6% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
מ.ק.מ. 1216אג"ח ממשלתי20.63%200.2 מיליון ₪
Proshares S&P 500 EX-Technologקרנות סל11.61%112.7 מיליון ₪
iShares MSCI ACWI ex U.S. ETFקרנות סל10.76%104.4 מיליון ₪
VanEck Semiconductor ETFקרנות סל10.15%98.5 מיליון ₪
State Street Technology Selectקרנות סל10.05%97.5 מיליון ₪
Amundi Core S&P 500 Swap UCITSקרנות סל9.91%96.2 מיליון ₪
מ.ק.מ. 1016אג"ח ממשלתי7.47%72.5 מיליון ₪
מ.ק.מ. 916אג"ח ממשלתי3.47%33.6 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (55) ←

רכיב החוב — 42.4% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.31%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
0.37 שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)100.0%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 6.5% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
—
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
—
דירוג ממוצע
—

נגזרים אחרים 6.6%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לאלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות (המסלול הזה)אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.59%—100.1%971 מיליון ₪
מנורה מבטחים השתלמות עוקב מדדי מניותמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.60%16.7%98.0%758 מיליון ₪השוואה ←
מגדל השתלמות מסלול עוקב מדדי מניותמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.54%—99.6%610 מיליון ₪השוואה ←
הראל השתלמות עוקב מדדי מניותהראל פנסיה וגמל0.51%—99.0%447 מיליון ₪השוואה ←
אנליסט השתלמות עוקב מדדי מניותאנליסט קופות גמל0.62%—99.0%350 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות עוקב מדדי מניותהפניקס פנסיה וגמל0.58%—94.7%323 מיליון ₪השוואה ←
כלל השתלמות עוקב מדדי מניותכלל פנסיה וגמל0.52%—98.6%288 מיליון ₪השוואה ←
מור השתלמות עוקב מדדי מניותמור גמל ופנסיה0.69%—100.0%268 מיליון ₪השוואה ←
מור השתלמות עוקב מדדים עם מניות (עד 25% מניות)מור גמל ופנסיה0.69%—20.3%16 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש באלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות?

כ-100% מהכסף באלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 52% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף באלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות מושקע בחו"ל?

כ-147% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-100% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.59% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 12.9%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
14863
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.