בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מור פנסיה מקיפה - עוקב מדדים גמיש

מור גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 14340

פנסיה מקיפה עוקב מדדים (גמיש) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מור פנסיה מקיפה - עוקב מדדים גמיש?

בקצרה: מור פנסיה מקיפה - עוקב מדדים גמיש הוא מסלול משולב עם משקל בינוני למניות: כ-41% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-71% לשווקים בחו"ל וכ-70% למטבע זר. כ-65% מושקע באג"ח, כ-43% מהן מגובות מדינה (אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה). כ-28% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 20.5 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מור גמל ופנסיה.
40.5%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 40.3% באוגוסט 2026 (-0.2 נק')נמוך מ-57% מסלולי הפנסיה המקיפה
70.8%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 70.9% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')גבוה מ-88% מסלולי הפנסיה המקיפה
21 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 19 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-93% מסלולי הפנסיה המקיפה
עוד נתונים
69.8%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 69.6% באוגוסט 2026 (-0.2 נק')
3.25%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 11% מרכיב החוב72.2%נכסים סחיריםלא סחיר 27.8%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.19%
מהיתרה, בשנה · 1.05% מההפקדות
גבוה מ-95% מסלולי הפנסיה המקיפה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
3.5%
ממוצע שנתי, 3 שנים
4.8%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה מקיפה ←

הערה על קובץ המקור: השיעורים שהחברה דיווחה במסלול זה אינם עקביים עם השווי שדווח באותן שורות. כל האחוזים באתר מחושבים מהשווי, שאומת מול סיכומי הקובץ, ולא מהשיעורים המדווחים.
הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 20.5 מיליון ₪ ב־76 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 27.8% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח64.9%
מניות17.7%
מזומנים17.3%
אחר0.1%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 22.8% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 40.5%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח64.9%13.3 מיליון ₪
מניות17.7%3.6 מיליון ₪
מזומנים17.3%3.6 מיליון ₪
אחר0.1%20 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות17.7%
סך המניות שנקנו בפועל17.7%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)40.5%

17.7% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 22.8%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 40.5%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

70.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 52%
חו"ל 20%
לא מסווג 28%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 19.9% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

28.1% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אפיק מובטח תשואה.

מטבעות

69.8% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל39.9%
דולר אמריקאי30.4%
ין יפני2.1%

32.5% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם. 27.7% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים10.52%2.2 מיליון ₪
VANGUARD INTERMIDIATE TERMקרנות סל6.89%1.4 מיליון ₪
ISHARES GS$ INVESTOP CORPקרנות סל6.79%1.4 מיליון ₪
ISHARES BROAD USD HIGH YIELDקרנות סל5.86%1.2 מיליון ₪
STOXX600.הרלקרנות סל5.63%1.2 מיליון ₪
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה4.87%1,000 אלף ₪
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים4.82%990 אלף ₪
NASDAQ 100.IBIקרנות סל4.50%924 אלף ₪

כל האחזקות במסלול (76) ←

רכיב החוב — 64.9% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.25%
כיסוי 11% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
0.61 שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג56.7%
מגובה מדינה43.3%

"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 27.8% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
—
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
—
דירוג ממוצע
—

אפיק מובטח תשואה 28.1% נכסים אחרים 0.1%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למור פנסיה מקיפה - עוקב מדדים גמיש
מור פנסיה מקיפה - עוקב מדדים גמיש (המסלול הזה)מור גמל ופנסיה0.19%4.8%40.5%21 מיליון ₪
הראל פנסיה עוקב מדדים גמישהראל פנסיה וגמל0.16%13.2%58.0%749 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים פנסיה עוקב מדדים גמישמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%11.9%50.2%632 מיליון ₪השוואה ←
כלל פנסיה עוקב מדדים גמישכלל פנסיה וגמל0.14%6.6%54.0%283 מיליון ₪השוואה ←
מגדל מקפת אישית עוקב מדדים - גמישמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%5.7%56.1%258 מיליון ₪השוואה ←
מיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמישמיטב גמל ופנסיה0.11%9.0%54.3%190 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמישהפניקס פנסיה וגמל0.14%6.8%50.5%128 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמישאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.15%9.5%50.6%55 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במור פנסיה מקיפה - עוקב מדדים גמיש?

כ-41% מהכסף במור פנסיה מקיפה - עוקב מדדים גמיש חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 18% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במור פנסיה מקיפה - עוקב מדדים גמיש מושקע בחו"ל?

כ-71% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-70% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מור פנסיה מקיפה - עוקב מדדים גמיש?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.19% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.5%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 4.8%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
14340
סוג מוצר
פנסיה מקיפה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.