בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מגדל מקפת אישית עוקב מדדים - גמיש

מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 14243

פנסיה מקיפה עוקב מדדים (גמיש) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מגדל מקפת אישית עוקב מדדים - גמיש?

בקצרה: מגדל מקפת אישית עוקב מדדים - גמיש הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-56% מהכסף חשוף למניות, כ-71% לשווקים בחו"ל וכ-73% למטבע זר. כ-42% מושקע באג"ח, כ-64% מהן מגובות מדינה (אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה). כ-26% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 258.1 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל.
56.1%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 73.0% באוגוסט 2026 (+16.9 נק')גבוה מ-66% מסלולי הפנסיה המקיפה
71.2%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 73.0% באוגוסט 2026 (+1.9 נק')גבוה מ-88% מסלולי הפנסיה המקיפה
258 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 260 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-68% מסלולי הפנסיה המקיפה
עוד נתונים
72.7%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 2.1% באוגוסט 2026 (-70.6 נק')
4.85%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 30% מרכיב החוב73.9%נכסים סחיריםלא סחיר 26.1%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.14%
מהיתרה, בשנה · 1.56% מההפקדות
נמוך מ-68% מסלולי הפנסיה המקיפה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
2.9%
ממוצע שנתי, 3 שנים
5.7%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה מקיפה ←

הערה על קובץ המקור: השיעורים שהחברה דיווחה במסלול זה אינם עקביים עם השווי שדווח באותן שורות. כל האחוזים באתר מחושבים מהשווי, שאומת מול סיכומי הקובץ, ולא מהשיעורים המדווחים.
הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 258.1 מיליון ₪ ב־181 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 26.1% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות56.1%
אג"ח41.9%
מזומנים2.7%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות56.1%144.8 מיליון ₪
אג"ח41.9%108.3 מיליון ₪
מזומנים2.7%7.0 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות56.1%
סך המניות שנקנו בפועל56.1%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)56.1%

המניות שנקנו בפועל (56.1%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (56.1%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

71.2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 1.9%
חו"ל 71%
לא מסווג 27%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 71.2% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

26.9% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אפיק מובטח תשואה, אג"ח מיועדות, כתבי אופציה.

מטבעות

72.7% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
דולר אמריקאי61.2%
אירו6.9%
ין יפני4.0%
שקל1.8%
AUD0.0%
אחר0.0%

72.1% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי. 26.1% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
SOURCE S&P 500 UCITS ETFקרנות סל14.98%38.7 מיליון ₪
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה14.17%36.6 מיליון ₪
AM S&P 500 II ETF ACCקרנות סל9.08%23.4 מיליון ₪
VANG USDCPBD USDDקרנות סל8.18%21.1 מיליון ₪
AMUNDI MSCI EM MKT 2קרנות סל7.76%20.0 מיליון ₪
X S@P 500 SWAP 1Dקרנות סל7.12%18.4 מיליון ₪
LYXOR CORE EURSTX 600 DRקרנות סל4.67%12.1 מיליון ₪
DAIWA ETF TOPIXקרנות סל4.20%10.8 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (181) ←

רכיב החוב — 41.9% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.85%
כיסוי 30% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.06 שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

מגובה מדינה64.1%
ללא דירוג35.9%

"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 26.1% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.85%
כיסוי 49% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.06 שנים
דירוג ממוצע
—

אפיק מובטח תשואה 14.2% אג"ח מיועדות 12.7%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למגדל מקפת אישית עוקב מדדים - גמיש
מגדל מקפת אישית עוקב מדדים - גמיש (המסלול הזה)מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%5.7%56.1%258 מיליון ₪
הראל פנסיה עוקב מדדים גמישהראל פנסיה וגמל0.16%13.2%58.0%749 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים פנסיה עוקב מדדים גמישמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%11.9%50.2%632 מיליון ₪השוואה ←
כלל פנסיה עוקב מדדים גמישכלל פנסיה וגמל0.14%6.6%54.0%283 מיליון ₪השוואה ←
מיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמישמיטב גמל ופנסיה0.11%9.0%54.3%190 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמישהפניקס פנסיה וגמל0.14%6.8%50.5%128 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמישאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.15%9.5%50.6%55 מיליון ₪השוואה ←
מור פנסיה מקיפה - עוקב מדדים גמישמור גמל ופנסיה0.19%4.8%40.5%21 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במגדל מקפת אישית עוקב מדדים - גמיש?

כ-56% מהכסף במגדל מקפת אישית עוקב מדדים - גמיש חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במגדל מקפת אישית עוקב מדדים - גמיש מושקע בחו"ל?

כ-71% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-73% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מגדל מקפת אישית עוקב מדדים - גמיש?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.14% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 2.9%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 5.7%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
14243
סוג מוצר
פנסיה מקיפה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.