הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026כלל פנסיה עוקב מדדים גמיש
כלל פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 14233
פנסיה מקיפה עוקב מדדים (גמיש) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע כלל פנסיה עוקב מדדים גמיש?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 40.6% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 54.0%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 59.4% | 168.0 מיליון ₪ |
| מזומנים | 27.0% | 76.4 מיליון ₪ |
| מניות | 13.4% | 37.9 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.4% | 1.0 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| קרנות סל | 45.0% | 127.1 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 27.0% | 76.4 מיליון ₪ |
| אג"ח מיועדות | 15.0% | 42.3 מיליון ₪ |
| אפיק מובטח תשואה | 12.9% | 36.5 מיליון ₪ |
| חוזים עתידיים | 0.4% | 1.1 מיליון ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
13.4% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 40.6%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 54.0%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
85.5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 45.3% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
27.9% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, כתבי אופציה.
מטבעות
72.4% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
63.1% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם. 27.9% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.
8 האחזקות הגדולות
| אפיק מובטח תשואה (ללא נייר) | אפיק מובטח תשואה | 12.92% | 36.5 מיליון ₪ |
| INVESCO US TREASURY DIST | קרנות סל | 8.75% | 24.7 מיליון ₪ |
| SS SP BBG US COR SCOR UE-UUA | קרנות סל | 8.72% | 24.6 מיליון ₪ |
| ISHARES MSCI ACWI EX US ETF | קרנות סל | 7.88% | 22.3 מיליון ₪ |
| בנק מזרחי טפחות בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 7.65% | 21.6 מיליון ₪ |
| X USD CORPORATE BOND 1D | קרנות סל | 7.63% | 21.6 מיליון ₪ |
| ISHARES USD HY CORP USD DIST | קרנות סל | 6.46% | 18.3 מיליון ₪ |
| STATE STREET SPDR MSCI ACWI | קרנות סל | 5.55% | 15.7 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 59.4% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 27.6% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיאג"ח מיועדות 15.0% אפיק מובטח תשואה 12.9%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| כלל פנסיה עוקב מדדים גמיש (המסלול הזה) | כלל פנסיה וגמל | 0.14% | 6.6% | 54.0% | 283 מיליון ₪ | |
| הראל פנסיה עוקב מדדים גמיש | הראל פנסיה וגמל | 0.16% | 13.2% | 58.0% | 749 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים פנסיה עוקב מדדים גמיש | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.15% | 11.9% | 50.2% | 632 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת אישית עוקב מדדים - גמיש | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.14% | 5.7% | 56.1% | 258 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמיש | מיטב גמל ופנסיה | 0.11% | 9.0% | 54.3% | 190 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמיש | הפניקס פנסיה וגמל | 0.14% | 6.8% | 50.5% | 128 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמיש | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.15% | 9.5% | 50.6% | 55 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה מקיפה - עוקב מדדים גמיש | מור גמל ופנסיה | 0.19% | 4.8% | 40.5% | 21 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- חשיפה לחו"ל: בשליש העליון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש העליון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-109 מסלולי פנסיה מקיפה
- נכסים לא סחירים: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בכלל פנסיה עוקב מדדים גמיש?
כ-54% מהכסף בכלל פנסיה עוקב מדדים גמיש חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 13% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בכלל פנסיה עוקב מדדים גמיש מושקע בחו"ל?
כ-86% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-72% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של כלל פנסיה עוקב מדדים גמיש?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.14% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.0%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 6.6%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 14233
- חברה
- כלל פנסיה וגמל
- סוג מוצר
- פנסיה מקיפה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.