הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026אלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמיש
אלטשולר שחם גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 14303
פנסיה מקיפה עוקב מדדים (גמיש) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע אלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמיש?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 50.6% | 27.8 מיליון ₪ |
| אג"ח | 44.2% | 24.3 מיליון ₪ |
| מזומנים | 5.7% | 3.2 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| קרנות סל | 68.1% | 37.4 מיליון ₪ |
| אג"ח מיועדות | 24.4% | 13.4 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 5.7% | 3.2 מיליון ₪ |
| אפיק מובטח תשואה | 2.3% | 1.3 מיליון ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (50.6%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (50.6%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
70.1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 68.1% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
26.7% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, כתבי אופציה.
מטבעות
70.1% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
70.1% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי. 26.7% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.
8 האחזקות הגדולות
| iShares 10-20 Year Treasury Bo | קרנות סל | 12.25% | 6.7 מיליון ₪ |
| Proshares S&P 500 EX-Technolog | קרנות סל | 10.51% | 5.8 מיליון ₪ |
| State Street Technology Select | קרנות סל | 10.21% | 5.6 מיליון ₪ |
| VanEck Semiconductor ETF | קרנות סל | 4.85% | 2.7 מיליון ₪ |
| Invesco QQQ Trust Series 1 | קרנות סל | 4.78% | 2.6 מיליון ₪ |
| Vanguard Short-Term Corporate | קרנות סל | 4.32% | 2.4 מיליון ₪ |
| איגוד | מזומנים ושווי מזומנים | 3.78% | 2.1 מיליון ₪ |
| Invesco STOXX Europe 600 UCITS | קרנות סל | 3.24% | 1.8 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 44.2% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 26.2% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיאג"ח מיועדות 24.4% אפיק מובטח תשואה 2.3%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| אלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמיש (המסלול הזה) | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.15% | 9.5% | 50.6% | 55 מיליון ₪ | |
| הראל פנסיה עוקב מדדים גמיש | הראל פנסיה וגמל | 0.16% | 13.2% | 58.0% | 749 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים פנסיה עוקב מדדים גמיש | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.15% | 11.9% | 50.2% | 632 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה עוקב מדדים גמיש | כלל פנסיה וגמל | 0.14% | 6.6% | 54.0% | 283 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת אישית עוקב מדדים - גמיש | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.14% | 5.7% | 56.1% | 258 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמיש | מיטב גמל ופנסיה | 0.11% | 9.0% | 54.3% | 190 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמיש | הפניקס פנסיה וגמל | 0.14% | 6.8% | 50.5% | 128 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה מקיפה - עוקב מדדים גמיש | מור גמל ופנסיה | 0.19% | 4.8% | 40.5% | 21 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- חשיפה לחו"ל: בשליש העליון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש העליון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-109 מסלולי פנסיה מקיפה
- נכסים לא סחירים: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש באלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמיש?
כ-51% מהכסף באלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמיש חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף באלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמיש מושקע בחו"ל?
כ-70% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-70% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של אלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמיש?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.15% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.7%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 9.5%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 14303
- סוג מוצר
- פנסיה מקיפה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.