בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמיש

מיטב גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 14260

פנסיה מקיפה עוקב מדדים (גמיש) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמיש?

בקצרה: מיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמיש הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-54% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-36% לשווקים בחו"ל וכ-16% למטבע זר. כ-55% מושקע באג"ח, כ-52% מהן מגובות מדינה (אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה). כ-27% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 189.5 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מיטב גמל ופנסיה.
54.3%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 62.9% באוגוסט 2026 (+8.6 נק')גבוה מ-63% מסלולי הפנסיה המקיפה
36.0%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 43.8% באוגוסט 2026 (+7.8 נק')נמוך מ-52% מסלולי הפנסיה המקיפה
190 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 194 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-73% מסלולי הפנסיה המקיפה
עוד נתונים
16.0%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 23.2% באוגוסט 2026 (+7.2 נק')
4.07%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 35% מרכיב החוב72.9%נכסים סחיריםלא סחיר 27.1%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.11%
מהיתרה, בשנה · 1.25% מההפקדות
נמוך מ-94% מסלולי הפנסיה המקיפה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
5.4%
ממוצע שנתי, 3 שנים
9.0%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה מקיפה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 189.5 מיליון ₪ ב־275 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 27.1% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח54.7%
מניות41.9%
מזומנים4.4%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 12.4% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 54.3%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח54.7%103.7 מיליון ₪
מניות41.9%79.5 מיליון ₪
מזומנים4.4%8.4 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות41.9%
סך המניות שנקנו בפועל41.9%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)54.3%

41.9% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 12.4%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 54.3%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

36.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 64%
חו"ל 7.9%
לא מסווג 28%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 7.9% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

28.2% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אפיק מובטח תשואה, אג"ח מיועדות, כתבי אופציה.

מטבעות

16.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל64.7%
דולר אמריקאי8.2%
אירו0.0%

8.2% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם. 27.1% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה18.19%34.5 מיליון ₪
מזרחימזומנים ושווי מזומנים8.14%15.4 מיליון ₪
איביאי סל (A4) ndx מקרנות סל7.60%14.4 מיליון ₪
מור סל (4A)י NASDAQקרנות סל6.61%12.5 מיליון ₪
ISHARES EMERGINקרנות סל5.12%9.7 מיליון ₪
הראל סל (4A) תא נדלקרנות סל4.66%8.8 מיליון ₪
הראל סל (4A) ‏S 50קרנות סל4.66%8.8 מיליון ₪
אי.בי.איסל (A4) אינקרנות סל4.60%8.7 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (275) ←

רכיב החוב — 54.7% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.07%
כיסוי 35% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.53 שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

מגובה מדינה51.5%
ללא דירוג31.6%
ממשלתי (RF)16.9%

"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 27.1% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.86%
כיסוי 37% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
6.31 שנים
דירוג ממוצע
—

אפיק מובטח תשואה 18.2% אג"ח מיועדות 10.0%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמיש
מיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמיש (המסלול הזה)מיטב גמל ופנסיה0.11%9.0%54.3%190 מיליון ₪
הראל פנסיה עוקב מדדים גמישהראל פנסיה וגמל0.16%13.2%58.0%749 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים פנסיה עוקב מדדים גמישמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%11.9%50.2%632 מיליון ₪השוואה ←
כלל פנסיה עוקב מדדים גמישכלל פנסיה וגמל0.14%6.6%54.0%283 מיליון ₪השוואה ←
מגדל מקפת אישית עוקב מדדים - גמישמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%5.7%56.1%258 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמישהפניקס פנסיה וגמל0.14%6.8%50.5%128 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמישאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.15%9.5%50.6%55 מיליון ₪השוואה ←
מור פנסיה מקיפה - עוקב מדדים גמישמור גמל ופנסיה0.19%4.8%40.5%21 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמיש?

כ-54% מהכסף במיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמיש חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 42% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמיש מושקע בחו"ל?

כ-36% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-16% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמיש?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.11% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.4%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 9.0%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
14260
סוג מוצר
פנסיה מקיפה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.