בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מור פנסיה כללית - מסלול לבני 60 ומעלה

מור גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 13921

פנסיה כללית תלוי גיל — גיל 60 ומעלה רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מור פנסיה כללית - מסלול לבני 60 ומעלה?

בקצרה: מור פנסיה כללית - מסלול לבני 60 ומעלה הוא מסלול משולב עם משקל בינוני למניות: כ-30% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-26% לשווקים בחו"ל וכ-15% למטבע זר. כ-68% מושקע באג"ח. כ-8% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 51.9 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מור גמל ופנסיה.
29.6%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 30.3% באוגוסט 2026 (+0.7 נק')נמוך מ-71% מסלולי הפנסיה הכללית
25.5%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 26.0% באוגוסט 2026 (+0.5 נק')נמוך מ-73% מסלולי הפנסיה הכללית
52 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 56 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-54% מסלולי הפנסיה הכללית
עוד נתונים
15.0%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 14.4% באוגוסט 2026 (-0.6 נק')
3.44%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 99% מרכיב החוב91.8%נכסים סחיריםלא סחיר 8.2%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.18%
מהיתרה, בשנה · 1.07% מההפקדות
גבוה מ-61% מסלולי הפנסיה הכללית
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
6.8%
ממוצע שנתי, 3 שנים
10.3%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה כללית ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 51.9 מיליון ₪ ב־584 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 8.2% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח67.6%
מניות15.5%
מזומנים13.2%
השקעות אלטרנטיביות3.2%
נדל"ן0.3%
נגזרים0.1%
אחר0.1%
אחר0.1%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 14.1% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 29.6%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח67.6%35.1 מיליון ₪
מניות15.5%8.1 מיליון ₪
מזומנים13.2%6.8 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות3.2%1.6 מיליון ₪
נדל"ן0.3%176 אלף ₪
נגזרים0.1%53 אלף ₪
אחר0.1%35 אלף ₪
מוצרים מובנים0.1%34 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות11.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות4.6%
סך המניות שנקנו בפועל15.5%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)29.6%

15.5% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 14.1%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 29.6%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

25.5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 95%
חו"ל 4.8%
לא מסווג 0.3%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 4.8% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

15.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל86.2%
דולר אמריקאי12.3%
אירו1.2%
ין יפני0.2%
ליש"ט0.1%
אחר0.0%

13.8% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים1.6%
ביטוח1.5%
אנרגיה מתחדשת1.3%
בנייה0.8%
ביטחוניות0.7%
נדל"ן מניב בישראל0.7%
אנרגיה0.5%
חיפושי נפט וגז0.4%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים7.07%3.7 מיליון ₪
ממשל צמודה 1028אג"ח ממשלתי5.03%2.6 מיליון ₪
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים4.76%2.5 מיליון ₪
ממשל צמודה 0527אג"ח ממשלתי4.50%2.3 מיליון ₪
ממשל צמודה 0529אג"ח ממשלתי4.00%2.1 מיליון ₪
ממשל שקלית 0432אג"ח ממשלתי3.23%1.7 מיליון ₪
ממשל שקלית 0335אג"ח ממשלתי2.22%1.2 מיליון ₪
ממשל שקלית 0229אג"ח ממשלתי2.09%1.1 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (584) ←

רכיב החוב — 67.6% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.44%
כיסוי 99% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.66 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (45% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג55.4%
AA14.1%
A12.6%
AAA11.8%
BBB5.4%
BB ומטה0.7%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 8.2% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
5.83%
כיסוי 54% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.23 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (37%)

אג"ח קונצרני 3.2% קרנות השקעה 3.2% הלוואות 1.2% זכויות מקרקעין 0.3%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למור פנסיה כללית - מסלול לבני 60 ומעלה
מור פנסיה כללית - מסלול לבני 60 ומעלה (המסלול הזה)מור גמל ופנסיה0.18%10.3%29.6%52 מיליון ₪
כלל פנסיה משלימה לבני 60 ומעלהכלל פנסיה וגמל0.19%9.8%32.0%569 מיליון ₪השוואה ←
מגדל מקפת משלימה לבני 60 ומעלהמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.18%9.2%30.8%444 מיליון ₪השוואה ←
הראל פנסיה כללית גילאי 60 ומעלההראל פנסיה וגמל0.15%8.7%30.7%306 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה משלימה - מסלול לבני 60 ומעלההפניקס פנסיה וגמל0.13%8.7%27.9%261 מיליון ₪השוואה ←
מיטב פנסיה כללית לבני 60 ומעלהמיטב גמל ופנסיה0.14%9.7%28.9%204 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה כללית מסלול לבני 60 ומעלהאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.18%8.1%31.5%70 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במור פנסיה כללית - מסלול לבני 60 ומעלה?

כ-30% מהכסף במור פנסיה כללית - מסלול לבני 60 ומעלה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 16% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במור פנסיה כללית - מסלול לבני 60 ומעלה מושקע בחו"ל?

כ-26% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-15% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מור פנסיה כללית - מסלול לבני 60 ומעלה?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.18% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.8%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 10.3%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
13921
סוג מוצר
פנסיה כללית
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.