הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הפניקס פנסיה משלימה - מסלול לבני 60 ומעלה
הפניקס פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 7236
פנסיה כללית תלוי גיל — גיל 60 ומעלה רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע הפניקס פנסיה משלימה - מסלול לבני 60 ומעלה?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 5.0% · מדד שארפ 0.58.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 10.0% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 27.9%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 62.6% | 163.2 מיליון ₪ |
| מניות | 17.9% | 46.6 מיליון ₪ |
| מזומנים | 16.1% | 42.0 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 2.9% | 7.6 מיליון ₪ |
| אחר | 0.3% | 911 אלף ₪ |
| נגזרים | 0.1% | 238 אלף ₪ |
| מוצרים מובנים | <0.05% | 32 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח ממשלתי | 33.4% | 86.9 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 21.9% | 56.9 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 16.1% | 42.0 מיליון ₪ |
| מניות | 11.4% | 29.8 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 6.4% | 16.6 מיליון ₪ |
| הלוואות | 6.2% | 16.0 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 2.9% | 7.6 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 1.3% | 3.4 מיליון ₪ |
| אופציות | 0.8% | 2.1 מיליון ₪ |
| נכסים אחרים | 0.3% | 911 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 38 אלף ₪ |
| מוצרים מובנים | <0.05% | 32 אלף ₪ |
| ניירות ערך מסחריים | <0.05% | 10 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
17.9% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 10.0%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 27.9%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
42.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 26.1% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
15.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 29.9% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| ממשלתי צמוד 0529 | אג"ח ממשלתי | 5.76% | 15.0 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0142 | אג"ח ממשלתי | 4.82% | 12.6 מיליון ₪ |
| בנק הפועלים | מזומנים ושווי מזומנים | 4.55% | 11.9 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1033 | אג"ח ממשלתי | 3.65% | 9.5 מיליון ₪ |
| ממשלתי צמוד 1131 | אג"ח ממשלתי | 3.61% | 9.4 מיליון ₪ |
| ממשל שקלי 1152 | אג"ח ממשלתי | 3.13% | 8.2 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 1035 | אג"ח ממשלתי | 2.77% | 7.2 מיליון ₪ |
| בנק הפועלים | מזומנים ושווי מזומנים | 2.33% | 6.1 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 62.6% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 10.6% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיהלוואות 6.2% קרנות השקעה 2.9% אג"ח קונצרני 1.1% אופציות 0.7%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| הפניקס פנסיה משלימה - מסלול לבני 60 ומעלה (המסלול הזה) | הפניקס פנסיה וגמל | 0.13% | 8.7% | 27.9% | 261 מיליון ₪ | |
| כלל פנסיה משלימה לבני 60 ומעלה | כלל פנסיה וגמל | 0.19% | 9.8% | 32.0% | 569 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת משלימה לבני 60 ומעלה | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.18% | 9.2% | 30.8% | 444 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל פנסיה כללית גילאי 60 ומעלה | הראל פנסיה וגמל | 0.15% | 8.7% | 30.7% | 306 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה כללית לבני 60 ומעלה | מיטב גמל ופנסיה | 0.14% | 9.7% | 28.9% | 204 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה כללית מסלול לבני 60 ומעלה | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.18% | 8.1% | 31.5% | 70 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה כללית - מסלול לבני 60 ומעלה | מור גמל ופנסיה | 0.18% | 10.3% | 29.6% | 52 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש האמצעי מבין 75 מסלולי פנסיה כללית
- תנודתיות צפויה: נמוכה ביחס ל-99 מסלולי פנסיה כללית
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בהפניקס פנסיה משלימה - מסלול לבני 60 ומעלה?
כ-28% מהכסף בהפניקס פנסיה משלימה - מסלול לבני 60 ומעלה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 18% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בהפניקס פנסיה משלימה - מסלול לבני 60 ומעלה מושקע בחו"ל?
כ-43% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-15% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של הפניקס פנסיה משלימה - מסלול לבני 60 ומעלה?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.13% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.8%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 8.7%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 7236
- סוג מוצר
- פנסיה כללית
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.