בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מגדל מקפת משלימה לבני 60 ומעלה

מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 9455

פנסיה כללית תלוי גיל — גיל 60 ומעלה רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מגדל מקפת משלימה לבני 60 ומעלה?

בקצרה: מגדל מקפת משלימה לבני 60 ומעלה הוא מסלול משולב עם משקל בינוני למניות: כ-31% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-30% לשווקים בחו"ל וכ-15% למטבע זר. כ-61% מושקע באג"ח. כ-17% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 444.5 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל.
30.8%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 30.9% באוגוסט 2026 (+0.1 נק')נמוך מ-68% מסלולי הפנסיה הכללית
30.1%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 31.7% באוגוסט 2026 (+1.6 נק')נמוך מ-68% מסלולי הפנסיה הכללית
444 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 460 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-73% מסלולי הפנסיה הכללית
עוד נתונים
14.6%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 13.8% באוגוסט 2026 (-0.8 נק')
3.30%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 91% מרכיב החוב82.5%נכסים סחיריםלא סחיר 17.5%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.18%
מהיתרה, בשנה · 1.12% מההפקדות
גבוה מ-61% מסלולי הפנסיה הכללית
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
5.3%
ממוצע שנתי, 3 שנים
9.2%
ממוצע שנתי, 5 שנים
5.2%

תנודתיות (סטיית תקן) 4.6% · מדד שארפ 0.76.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה כללית ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 444.5 מיליון ₪ ב־2,212 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 17.5% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח60.6%
מניות20.9%
מזומנים8.8%
השקעות אלטרנטיביות7.5%
נדל"ן0.8%
מוצרים מובנים0.8%
נגזרים0.7%
אחר0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 9.9% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 30.8%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח60.6%269.3 מיליון ₪
מניות20.9%92.7 מיליון ₪
מזומנים8.8%38.9 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות7.5%33.3 מיליון ₪
נדל"ן0.8%3.7 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.8%3.7 מיליון ₪
נגזרים0.7%2.9 מיליון ₪
אחר<0.05%14 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות14.2%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות6.7%
סך המניות שנקנו בפועל20.9%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)30.8%

20.9% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 9.9%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 30.8%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

30.1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 78%
חו"ל 21%
לא מסווג 0.8%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 21.1% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

14.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל75.9%
דולר אמריקאי16.9%
אירו5.4%
ליש"ט0.7%
ין יפני0.3%
אחר0.2%

לפני גידור, 23.5% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

מוליכים למחצה2.0%
בנקים1.4%
נדל"ן מניב בישראל1.3%
אנרגיה מתחדשת1.3%
תוכנה ואינטרנט0.9%
פארמה0.8%
ביטחוניות0.8%
בנייה0.7%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ממשל שקלית 0335אג"ח ממשלתי4.17%18.5 מיליון ₪
ממשל צמודה 1028אג"ח ממשלתי1.82%8.1 מיליון ₪
ממשל שקלית 0432אג"ח ממשלתי1.76%7.8 מיליון ₪
ממשל שקלית 0537אג"ח ממשלתי1.63%7.3 מיליון ₪
ממשל שקלית 1152אג"ח ממשלתי1.55%6.9 מיליון ₪
ממשל צמודה 1131אג"ח ממשלתי1.46%6.5 מיליון ₪
ממשל צמודה 0529אג"ח ממשלתי1.42%6.3 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים1.40%6.2 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (2,212) ←

רכיב החוב — 60.6% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.30%
כיסוי 91% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
6.19 שנים
דירוג ממוצע
AA-
כיסוי 51% מרכיב החוב

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)36.4%
AA27.5%
A14.0%
ללא דירוג12.6%
AAA4.7%
BBB3.2%
BB ומטה1.5%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 17.5% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.40%
כיסוי 43% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.07 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (31%)

קרנות השקעה 7.5% הלוואות 6.1% מניות 1.0% זכויות מקרקעין 0.8%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למגדל מקפת משלימה לבני 60 ומעלה
מגדל מקפת משלימה לבני 60 ומעלה (המסלול הזה)מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.18%9.2%30.8%444 מיליון ₪
כלל פנסיה משלימה לבני 60 ומעלהכלל פנסיה וגמל0.19%9.8%32.0%569 מיליון ₪השוואה ←
הראל פנסיה כללית גילאי 60 ומעלההראל פנסיה וגמל0.15%8.7%30.7%306 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה משלימה - מסלול לבני 60 ומעלההפניקס פנסיה וגמל0.13%8.7%27.9%261 מיליון ₪השוואה ←
מיטב פנסיה כללית לבני 60 ומעלהמיטב גמל ופנסיה0.14%9.7%28.9%204 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה כללית מסלול לבני 60 ומעלהאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.18%8.1%31.5%70 מיליון ₪השוואה ←
מור פנסיה כללית - מסלול לבני 60 ומעלהמור גמל ופנסיה0.18%10.3%29.6%52 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במגדל מקפת משלימה לבני 60 ומעלה?

כ-31% מהכסף במגדל מקפת משלימה לבני 60 ומעלה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 21% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במגדל מקפת משלימה לבני 60 ומעלה מושקע בחו"ל?

כ-30% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-15% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מגדל מקפת משלימה לבני 60 ומעלה?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.18% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.3%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 9.2%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
9455
סוג מוצר
פנסיה כללית
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.