הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026כלל פנסיה משלימה לבני 60 ומעלה
כלל פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 9635
פנסיה כללית תלוי גיל — גיל 60 ומעלה רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע כלל פנסיה משלימה לבני 60 ומעלה?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 4.7% · מדד שארפ 0.84.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 7.7% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 32.0%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 62.3% | 354.0 מיליון ₪ |
| מניות | 24.3% | 138.1 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 6.1% | 34.4 מיליון ₪ |
| מזומנים | 4.4% | 25.2 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 1.2% | 6.7 מיליון ₪ |
| נגזרים | 1.0% | 5.9 מיליון ₪ |
| קרנות מטבע | 0.6% | 3.5 מיליון ₪ |
| אחר | 0.1% | 560 אלף ₪ |
| סחורות | <0.05% | 103 אלף ₪ |
| נדל"ן | <0.05% | 52 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח קונצרני | 33.4% | 190.2 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 22.5% | 128.1 מיליון ₪ |
| מניות | 14.3% | 81.1 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 9.6% | 54.8 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 6.1% | 34.4 מיליון ₪ |
| הלוואות | 4.2% | 23.7 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 3.0% | 16.9 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 2.9% | 16.3 מיליון ₪ |
| פיקדונות | 1.6% | 8.9 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 1.2% | 6.7 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 1.0% | 5.8 מיליון ₪ |
| ניירות ערך מסחריים | 0.1% | 686 אלף ₪ |
| נכסים אחרים | 0.1% | 560 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | 0.1% | 341 אלף ₪ |
| אופציות | <0.05% | 90 אלף ₪ |
| זכויות מקרקעין | <0.05% | 52 אלף ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 22 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
24.3% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 7.7%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 32.0%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
32.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 27.0% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
13.8% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 27.7% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| ממשל צמודה 0527 | אג"ח ממשלתי | 3.93% | 22.3 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0335 | אג"ח ממשלתי | 3.90% | 22.2 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1131 | אג"ח ממשלתי | 2.92% | 16.6 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1028 | אג"ח ממשלתי | 2.64% | 15.0 מיליון ₪ |
| S&P500 EMINI FUT Sep26 | חוזים עתידיים | 1.95% | 11.1 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 1152 | אג"ח ממשלתי | 1.81% | 10.3 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0537 | אג"ח ממשלתי | 1.60% | 9.1 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 0529 | אג"ח ממשלתי | 1.57% | 8.9 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 62.3% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 14.5% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיקרנות השקעה 6.1% הלוואות 4.2% מניות 1.3% מוצרים מובנים 1.0%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| כלל פנסיה משלימה לבני 60 ומעלה (המסלול הזה) | כלל פנסיה וגמל | 0.19% | 9.8% | 32.0% | 569 מיליון ₪ | |
| מגדל מקפת משלימה לבני 60 ומעלה | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.18% | 9.2% | 30.8% | 444 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל פנסיה כללית גילאי 60 ומעלה | הראל פנסיה וגמל | 0.15% | 8.7% | 30.7% | 306 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה משלימה - מסלול לבני 60 ומעלה | הפניקס פנסיה וגמל | 0.13% | 8.7% | 27.9% | 261 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה כללית לבני 60 ומעלה | מיטב גמל ופנסיה | 0.14% | 9.7% | 28.9% | 204 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה כללית מסלול לבני 60 ומעלה | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.18% | 8.1% | 31.5% | 70 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה כללית - מסלול לבני 60 ומעלה | מור גמל ופנסיה | 0.18% | 10.3% | 29.6% | 52 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש האמצעי מבין 75 מסלולי פנסיה כללית
- תנודתיות צפויה: נמוכה ביחס ל-99 מסלולי פנסיה כללית
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בכלל פנסיה משלימה לבני 60 ומעלה?
כ-32% מהכסף בכלל פנסיה משלימה לבני 60 ומעלה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 24% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בכלל פנסיה משלימה לבני 60 ומעלה מושקע בחו"ל?
כ-32% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-14% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של כלל פנסיה משלימה לבני 60 ומעלה?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.19% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.5%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 9.8%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 9635
- חברה
- כלל פנסיה וגמל
- סוג מוצר
- פנסיה כללית
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.