בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

אלטשולר שחם פנסיה כללית מסלול לבני 60 ומעלה

אלטשולר שחם גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 9763

פנסיה כללית תלוי גיל — גיל 60 ומעלה רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע אלטשולר שחם פנסיה כללית מסלול לבני 60 ומעלה?

בקצרה: אלטשולר שחם פנסיה כללית מסלול לבני 60 ומעלה הוא מסלול משולב עם משקל בינוני למניות: כ-32% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-34% לשווקים בחו"ל וכ-15% למטבע זר. כ-66% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 69.5 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של אלטשולר שחם גמל ופנסיה.
31.5%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 30.1% באוגוסט 2026 (-1.4 נק')נמוך מ-67% מסלולי הפנסיה הכללית
33.6%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 32.0% באוגוסט 2026 (-1.6 נק')נמוך מ-63% מסלולי הפנסיה הכללית
70 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 78 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-50% מסלולי הפנסיה הכללית
עוד נתונים
14.9%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 14.1% באוגוסט 2026 (-0.8 נק')
3.32%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 99% מרכיב החוב
97.6%נכסים סחיריםלא סחיר 2.4%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.18%
מהיתרה, בשנה · 1.24% מההפקדות
גבוה מ-61% מסלולי הפנסיה הכללית
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
4.6%
ממוצע שנתי, 3 שנים
8.1%
ממוצע שנתי, 5 שנים
4.3%

תנודתיות (סטיית תקן) 4.4% · מדד שארפ 0.55.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה כללית ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 69.5 מיליון ₪ ב־816 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 2.4% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח66.2%
מניות20.1%
מזומנים13.4%
השקעות אלטרנטיביות3.6%
מוצרים מובנים0.3%
נגזרים0.2%
נדל"ן0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 11.4% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 31.5%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח66.2%46.0 מיליון ₪
מניות20.1%14.0 מיליון ₪
מזומנים13.4%9.3 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות3.6%2.5 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.3%214 אלף ₪
נגזרים0.2%150 אלף ₪
נדל"ן<0.05%11 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות16.2%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות3.9%
סך המניות שנקנו בפועל20.1%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)31.5%

20.1% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 11.4%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 31.5%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

33.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 83%
חו"ל 17%
לא מסווג 0.0%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 17.3% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

14.9% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל81.7%
דולר אמריקאי13.0%
אירו2.6%
ליש"ט0.8%
PLN0.7%
אחר1.0%

לפני גידור, 18.1% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים3.8%
תוכנה ואינטרנט2.1%
מוליכים למחצה2.0%
תקשורת ומדיה1.3%
ביטחוניות0.8%
נדל"ן מניב בישראל0.6%
אנרגיה0.6%
השקעה ואחזקות0.5%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ממשל שקלית 0142אג"ח ממשלתי9.69%6.7 מיליון ₪
ממשל שקלית 1152אג"ח ממשלתי9.43%6.6 מיליון ₪
ממשל צמודה 1033אג"ח ממשלתי9.10%6.3 מיליון ₪
מ.ק.מ. 726אג"ח ממשלתי5.43%3.8 מיליון ₪
ממשל שקלית 0537אג"ח ממשלתי4.87%3.4 מיליון ₪
ממשל צמודה 0527אג"ח ממשלתי4.79%3.3 מיליון ₪
איגודמזומנים ושווי מזומנים3.46%2.4 מיליון ₪
ממשל צמודה 1028אג"ח ממשלתי2.92%2.0 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (816) ←

רכיב החוב — 66.2% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.32%
כיסוי 99% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
6.66 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (8% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)89.4%
AAA4.8%
ללא דירוג2.9%
A1.3%
BBB0.8%
AA0.4%
BB ומטה0.4%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לאלטשולר שחם פנסיה כללית מסלול לבני 60 ומעלה
אלטשולר שחם פנסיה כללית מסלול לבני 60 ומעלה (המסלול הזה)אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.18%8.1%31.5%70 מיליון ₪
כלל פנסיה משלימה לבני 60 ומעלהכלל פנסיה וגמל0.19%9.8%32.0%569 מיליון ₪השוואה ←
מגדל מקפת משלימה לבני 60 ומעלהמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.18%9.2%30.8%444 מיליון ₪השוואה ←
הראל פנסיה כללית גילאי 60 ומעלההראל פנסיה וגמל0.15%8.7%30.7%306 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה משלימה - מסלול לבני 60 ומעלההפניקס פנסיה וגמל0.13%8.7%27.9%261 מיליון ₪השוואה ←
מיטב פנסיה כללית לבני 60 ומעלהמיטב גמל ופנסיה0.14%9.7%28.9%204 מיליון ₪השוואה ←
מור פנסיה כללית - מסלול לבני 60 ומעלהמור גמל ופנסיה0.18%10.3%29.6%52 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש באלטשולר שחם פנסיה כללית מסלול לבני 60 ומעלה?

כ-32% מהכסף באלטשולר שחם פנסיה כללית מסלול לבני 60 ומעלה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 20% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף באלטשולר שחם פנסיה כללית מסלול לבני 60 ומעלה מושקע בחו"ל?

כ-34% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-15% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של אלטשולר שחם פנסיה כללית מסלול לבני 60 ומעלה?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.18% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 4.6%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 8.1%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
9763
סוג מוצר
פנסיה כללית
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.