הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מור פנסיה מקיפה - מסלול בסיסי למקבלי קצבה
מור גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 13916
פנסיה מקיפה מסלול קצבה (בתשלום) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מור פנסיה מקיפה - מסלול בסיסי למקבלי קצבה?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 5.8% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 17.0%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 76.4% | 339.7 מיליון ₪ |
| מזומנים | 13.1% | 58.2 מיליון ₪ |
| מניות | 11.2% | 50.0 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 1.5% | 6.5 מיליון ₪ |
| נגזרים | <0.05% | 195 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אפיק מובטח תשואה | 57.3% | 255.0 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 13.1% | 58.2 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 12.0% | 53.3 מיליון ₪ |
| מניות | 9.6% | 42.6 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 6.4% | 28.3 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 1.5% | 6.5 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 0.8% | 3.7 מיליון ₪ |
| הלוואות | 0.7% | 3.1 מיליון ₪ |
| כתבי אופציה | 0.4% | 1.9 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 0.4% | 1.8 מיליון ₪ |
| חוזים עתידיים | 0.1% | 285 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
11.2% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 5.8%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 17.0%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
10.5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 2.8% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
57.3% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אפיק מובטח תשואה.
מטבעות
7.9% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
7.4% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי. 57.3% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 8.69% | 38.6 מיליון ₪ |
| אפיק מובטח תשואה (ללא נייר) | אפיק מובטח תשואה | 4.28% | 19.0 מיליון ₪ |
| בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 4.12% | 18.3 מיליון ₪ |
| אפיק מובטח תשואה (ללא נייר) | אפיק מובטח תשואה | 3.68% | 16.4 מיליון ₪ |
| אפיק מובטח תשואה (ללא נייר) | אפיק מובטח תשואה | 3.44% | 15.3 מיליון ₪ |
| אפיק מובטח תשואה (ללא נייר) | אפיק מובטח תשואה | 3.17% | 14.1 מיליון ₪ |
| אפיק מובטח תשואה (ללא נייר) | אפיק מובטח תשואה | 2.85% | 12.7 מיליון ₪ |
| אפיק מובטח תשואה (ללא נייר) | אפיק מובטח תשואה | 2.77% | 12.3 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 76.4% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 58.4% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיאפיק מובטח תשואה 57.3% קרנות השקעה 1.5% אג"ח קונצרני 1.0% הלוואות 0.7%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מור פנסיה מקיפה - מסלול בסיסי למקבלי קצבה (המסלול הזה) | מור גמל ופנסיה | 0.19% | 10.1% | 17.0% | 445 מיליון ₪ | |
| מנורה מבטחים פנסיה בסיסי למקבלי קצבה | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.15% | 9.3% | 18.0% | 33.2 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת אישית בסיסי למקבלי קצבה | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.14% | 9.1% | 18.7% | 16.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה מקיפה מסלול בסיסי למקבלי קצבה | הפניקס פנסיה וגמל | 0.14% | 9.4% | 14.6% | 15.4 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הראל פנסיה בסיס למקבלי קצבה | הראל פנסיה וגמל | 0.16% | 8.6% | 18.8% | 14.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה הלכה מסלול בסיסי למקבלי קצבה | כלל פנסיה וגמל | 0.14% | 9.0% | 19.3% | 12.5 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבה | מיטב גמל ופנסיה | 0.11% | 9.4% | 15.5% | 4.9 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים פנסיה מקבלי קצבה קיימים | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.15% | 5.1% | 0.0% | 4.8 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבה | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.15% | 8.6% | 15.9% | 3.3 מיליארד ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במור פנסיה מקיפה - מסלול בסיסי למקבלי קצבה?
כ-17% מהכסף במור פנסיה מקיפה - מסלול בסיסי למקבלי קצבה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 11% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במור פנסיה מקיפה - מסלול בסיסי למקבלי קצבה מושקע בחו"ל?
כ-10% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-8% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של מור פנסיה מקיפה - מסלול בסיסי למקבלי קצבה?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.19% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 7.8%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 10.1%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 13916
- חברה
- מור גמל ופנסיה
- סוג מוצר
- פנסיה מקיפה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.