בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מגדל מקפת אישית קצבה לזכאים קיימים

מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 8602

פנסיה מקיפה מסלול קצבה (בתשלום) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מגדל מקפת אישית קצבה לזכאים קיימים?

בקצרה: מגדל מקפת אישית קצבה לזכאים קיימים הוא מסלול כמעט בלי מניות: כ-1% מהכסף חשוף לשווקים בחו"ל, בלי חשיפה למטבע זר. כ-97% מושקע באג"ח, כ-82% מהן מגובות מדינה (אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה). כ-81% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 76.2 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל.
1.9%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 1.9% באוגוסט 2026 (-0.1 נק')נמוך מ-83% מסלולי הפנסיה המקיפה
1.1%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 1.0% באוגוסט 2026 (-0.1 נק')נמוך מ-89% מסלולי הפנסיה המקיפה
76 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 76 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-81% מסלולי הפנסיה המקיפה
עוד נתונים
0.4%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 0.8% באוגוסט 2026 (+0.3 נק')
4.07%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 57% מרכיב החוב19.3%נכסים סחיריםלא סחיר 80.7%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.14%
מהיתרה, בשנה · 1.56% מההפקדות
נמוך מ-68% מסלולי הפנסיה המקיפה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
3.9%
ממוצע שנתי, 3 שנים
6.6%
ממוצע שנתי, 5 שנים
6.3%

תנודתיות (סטיית תקן) 2.2% · מדד שארפ 1.27.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה מקיפה ←

הערה על קובץ המקור: השיעורים שהחברה דיווחה במסלול זה אינם עקביים עם השווי שדווח באותן שורות. כל האחוזים באתר מחושבים מהשווי, שאומת מול סיכומי הקובץ, ולא מהשיעורים המדווחים.
הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 76.2 מיליון ₪ ב־1,660 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 80.7% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח96.8%
מזומנים1.7%
מניות1.3%
מוצרים מובנים0.2%
השקעות אלטרנטיביות0.0%
אחר0.0%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח96.8%73.8 מיליון ₪
מזומנים1.7%1.3 מיליון ₪
מניות1.3%982 אלף ₪
מוצרים מובנים0.2%125 אלף ₪
השקעות אלטרנטיביות<0.05%5 אלף ₪
אחר<0.05%0 ₪

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

1.1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 20%
חו"ל 0.6%
לא מסווג 79%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 0.6% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

79.3% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אפיק מובטח תשואה, אג"ח מיועדות, מוצרים מובנים.

מטבעות

0.4% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל20.0%
דולר אמריקאי0.6%
אירו0.1%
ין יפני0.0%
ליש"ט0.0%
אחר0.0%

0.8% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי. 79.3% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

מוליכים למחצה0.1%
בנקים0.1%
נדל"ן מניב בישראל0.1%
אנרגיה מתחדשת0.1%
פארמה0.1%
ביטחוניות0.1%
תוכנה ואינטרנט0.0%
בנייה0.0%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה41.78%31.9 מיליון ₪
ממשל צמודה 0545אג"ח ממשלתי6.45%4.9 מיליון ₪
ממשל צמודה 1151אג"ח ממשלתי2.71%2.1 מיליון ₪
ממשל צמודה 0841אג"ח ממשלתי2.41%1.8 מיליון ₪
ערד 8892אג"ח מיועדות1.54%1.2 מיליון ₪
ממשל צמודה 0456אג"ח ממשלתי0.89%681 אלף ₪
ערד 8894אג"ח מיועדות0.87%660 אלף ₪
ערד 8889אג"ח מיועדות0.86%652 אלף ₪

כל האחזקות במסלול (1,660) ←

רכיב החוב — 96.8% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.07%
כיסוי 57% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
7.96 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (3% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

מגובה מדינה81.9%
ממשלתי (RF)14.2%
AA2.1%
A1.1%
ללא דירוג0.4%
AAA0.3%

"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 80.7% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.83%
כיסוי 48% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.01 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (1%)

אפיק מובטח תשואה 41.8% אג"ח מיועדות 37.5% הלוואות 1.2% מוצרים מובנים 0.2%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למגדל מקפת אישית קצבה לזכאים קיימים
מגדל מקפת אישית קצבה לזכאים קיימים (המסלול הזה)מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%6.6%1.9%76 מיליון ₪
מנורה מבטחים פנסיה בסיסי למקבלי קצבהמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%9.3%18.0%33.2 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה מקיפה מסלול בסיסי למקבלי קצבההפניקס פנסיה וגמל0.14%9.4%14.6%15.4 מיליארד ₪השוואה ←
הראל פנסיה בסיס למקבלי קצבההראל פנסיה וגמל0.16%8.6%18.8%14.0 מיליארד ₪השוואה ←
כלל פנסיה הלכה מסלול בסיסי למקבלי קצבהכלל פנסיה וגמל0.14%9.0%19.3%12.5 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבהמיטב גמל ופנסיה0.11%9.4%15.5%4.9 מיליארד ₪השוואה ←
מנורה מבטחים פנסיה מקבלי קצבה קיימיםמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%5.1%0.0%4.8 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבהאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.15%8.6%15.9%3.3 מיליארד ₪השוואה ←
כלל פנסיה למקבלי קצבה קיימיםכלל פנסיה וגמל0.14%5.7%1.0%2.2 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במגדל מקפת אישית קצבה לזכאים קיימים?

כ-2% מהכסף במגדל מקפת אישית קצבה לזכאים קיימים חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במגדל מקפת אישית קצבה לזכאים קיימים מושקע בחו"ל?

כ-1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-0% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מגדל מקפת אישית קצבה לזכאים קיימים?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.14% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.9%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 6.6%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
8602
סוג מוצר
פנסיה מקיפה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.