בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מגדל גמל להשקעה הלכה

מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 7937

גמל להשקעה הלכה / שריעה רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מגדל גמל להשקעה הלכה?

בקצרה: מגדל גמל להשקעה הלכה הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-51% מהכסף חשוף למניות, כ-36% לשווקים בחו"ל וכ-18% למטבע זר. כ-46% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 160.6 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל.
50.9%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 51.0% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')גבוה מ-51% מסלולי הגמל להשקעה
35.8%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 38.3% באוגוסט 2026 (+2.5 נק')נמוך מ-52% מסלולי הגמל להשקעה
161 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 174 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-55% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
18.5%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 18.7% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')
3.09%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 35% מרכיב החוב
98.9%נכסים סחיריםלא סחיר 1.1%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.64%
מהיתרה, בשנה
גבוה מ-69% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
6.2%
ממוצע שנתי, 3 שנים
11.5%
ממוצע שנתי, 5 שנים
6.7%

תנודתיות (סטיית תקן) 6.1% · מדד שארפ 0.88.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 160.6 מיליון ₪ ב־147 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 1.1% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות50.8%
אג"ח46.3%
מזומנים1.7%
נגזרים1.1%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות50.8%81.6 מיליון ₪
אג"ח46.3%74.4 מיליון ₪
מזומנים1.7%2.8 מיליון ₪
נגזרים1.1%1.8 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות50.8%
סך המניות שנקנו בפועל50.8%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)50.9%

המניות שנקנו בפועל (50.8%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (50.9%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

35.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 64%
חו"ל 36%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 35.8% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

18.5% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל64.0%
דולר אמריקאי28.4%
אירו3.9%
ין יפני2.0%
CAD0.5%
אחר0.0%

לפני גידור, 34.9% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
איביאי סל כש תא 125קרנות סל7.08%11.4 מיליון ₪
SOURCE S&P 500 UCITS ETFקרנות סל6.24%10.0 מיליון ₪
AM S&P 500 II ETF ACCקרנות סל5.70%9.2 מיליון ₪
הראל סל כש תא 125קרנות סל5.67%9.1 מיליון ₪
תכלית סל כש תא 125קרנות סל5.32%8.6 מיליון ₪
קסם ETF כשרה תא 125קרנות סל4.94%7.9 מיליון ₪
הראל סל כש תלבונד 60קרנות סל4.52%7.3 מיליון ₪
איביאי סל כש תלבונד 60קרנות סל4.31%6.9 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (147) ←

רכיב החוב — 46.3% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.09%
כיסוי 35% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
8.08 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (2% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג64.7%
ממשלתי (RF)33.2%
AA2.1%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למגדל גמל להשקעה הלכה
מגדל גמל להשקעה הלכה (המסלול הזה)מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.64%11.5%50.9%161 מיליון ₪
אלטשולר שחם חיסכון פלוס הלכהאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.70%10.6%54.0%136 מיליון ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה הלכהמיטב גמל ופנסיה0.67%11.4%45.5%134 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה הלכההראל פנסיה וגמל0.61%10.8%44.0%117 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים גמל להשקעה מסלול הלכהמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.61%9.9%44.4%50 מיליון ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד הלכהכלל פנסיה וגמל0.65%11.4%48.8%47 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס גמל להשקעה שריעההפניקס פנסיה וגמל0.69%11.8%90.6%32 מיליון ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה - הלכהמור גמל ופנסיה——71.5%4 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במגדל גמל להשקעה הלכה?

כ-51% מהכסף במגדל גמל להשקעה הלכה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במגדל גמל להשקעה הלכה מושקע בחו"ל?

כ-36% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-18% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מגדל גמל להשקעה הלכה?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.64% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.2%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 11.5%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
7937
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.