בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

אלטשולר שחם חיסכון פלוס הלכה

אלטשולר שחם גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 12257

גמל להשקעה הלכה / שריעה רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע אלטשולר שחם חיסכון פלוס הלכה?

בקצרה: אלטשולר שחם חיסכון פלוס הלכה הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-54% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-45% לשווקים בחו"ל וכ-20% למטבע זר. כ-55% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 135.5 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של אלטשולר שחם גמל ופנסיה.
54.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 52.7% באוגוסט 2026 (-1.3 נק')גבוה מ-61% מסלולי הגמל להשקעה
45.3%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 44.0% באוגוסט 2026 (-1.3 נק')גבוה מ-56% מסלולי הגמל להשקעה
136 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 132 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-52% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
20.3%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 20.0% באוגוסט 2026 (-0.2 נק')
3.37%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 99% מרכיב החוב
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.70%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
גבוה מ-92% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
6.1%
ממוצע שנתי, 3 שנים
10.6%
ממוצע שנתי, 5 שנים
5.5%

תנודתיות (סטיית תקן) 6.9% · מדד שארפ 0.62.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 135.5 מיליון ₪ ב־641 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח55.1%
מניות34.5%
מזומנים11.8%
השקעות אלטרנטיביות3.9%
נגזרים0.4%
מוצרים מובנים0.2%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 19.5% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 54.0%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח55.1%74.7 מיליון ₪
מניות34.5%46.7 מיליון ₪
מזומנים11.8%16.0 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות3.9%5.3 מיליון ₪
נגזרים0.4%525 אלף ₪
מוצרים מובנים0.2%233 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות23.7%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות10.7%
סך המניות שנקנו בפועל34.5%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)54.0%

34.5% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 19.5%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 54.0%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

45.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 74%
חו"ל 26%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 25.8% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

20.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל73.0%
דולר אמריקאי20.8%
אירו2.8%
ליש"ט1.2%
ין יפני0.9%
אחר0.9%

לפני גידור, 26.6% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים6.3%
תוכנה ואינטרנט3.6%
מוליכים למחצה3.4%
תקשורת ומדיה2.2%
נדל"ן מניב בישראל0.7%
אנרגיה0.6%
אנרגיה מתחדשת0.6%
ביטחוניות0.6%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ממשל שקלית 0142אג"ח ממשלתי7.13%9.7 מיליון ₪
ממשל שקלית 1152אג"ח ממשלתי6.94%9.4 מיליון ₪
מ.ק.מ. 726אג"ח ממשלתי6.80%9.2 מיליון ₪
ממשל צמודה 1033אג"ח ממשלתי5.41%7.3 מיליון ₪
ממשל שקלית 0537אג"ח ממשלתי3.59%4.9 מיליון ₪
ממשל צמודה 0527אג"ח ממשלתי2.85%3.9 מיליון ₪
מ.ק.מ. 1016אג"ח ממשלתי2.61%3.5 מיליון ₪
מ.ק.מ. 916אג"ח ממשלתי2.52%3.4 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (641) ←

רכיב החוב — 55.1% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.37%
כיסוי 99% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.65 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (9% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)89.1%
AAA7.6%
ללא דירוג2.3%
BBB0.6%
BB ומטה0.2%
A0.1%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לאלטשולר שחם חיסכון פלוס הלכה
אלטשולר שחם חיסכון פלוס הלכה (המסלול הזה)אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.70%10.6%54.0%136 מיליון ₪
מגדל גמל להשקעה הלכהמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.64%11.5%50.9%161 מיליון ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה הלכהמיטב גמל ופנסיה0.67%11.4%45.5%134 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה הלכההראל פנסיה וגמל0.61%10.8%44.0%117 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים גמל להשקעה מסלול הלכהמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.61%9.9%44.4%50 מיליון ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד הלכהכלל פנסיה וגמל0.65%11.4%48.8%47 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס גמל להשקעה שריעההפניקס פנסיה וגמל0.69%11.8%90.6%32 מיליון ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה - הלכהמור גמל ופנסיה——71.5%4 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש באלטשולר שחם חיסכון פלוס הלכה?

כ-54% מהכסף באלטשולר שחם חיסכון פלוס הלכה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 34% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף באלטשולר שחם חיסכון פלוס הלכה מושקע בחו"ל?

כ-45% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-20% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של אלטשולר שחם חיסכון פלוס הלכה?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.70% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.1%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 10.6%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
12257
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.