בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

כלל גמל לעתיד הלכה

כלל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 7994

גמל להשקעה הלכה / שריעה רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע כלל גמל לעתיד הלכה?

בקצרה: כלל גמל לעתיד הלכה הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-49% מהכסף חשוף למניות, כ-33% לשווקים בחו"ל וכ-19% למטבע זר. כ-46% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 47.4 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של כלל פנסיה וגמל.
48.8%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 47.1% באוגוסט 2026 (-1.7 נק')נמוך מ-54% מסלולי הגמל להשקעה
32.6%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 31.3% באוגוסט 2026 (-1.3 נק')נמוך מ-55% מסלולי הגמל להשקעה
47 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 52 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-75% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
19.1%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 19.4% באוגוסט 2026 (+0.3 נק')
2.66%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 36% מרכיב החוב
99.2%נכסים סחיריםלא סחיר 0.8%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.65%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
גבוה מ-75% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
6.6%
ממוצע שנתי, 3 שנים
11.4%
ממוצע שנתי, 5 שנים
6.7%

תנודתיות (סטיית תקן) 5.9% · מדד שארפ 0.90.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 47.4 מיליון ₪ ב־444 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.8% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות48.0%
אג"ח46.1%
מזומנים4.5%
נגזרים0.9%
קרנות מטבע0.7%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות48.0%22.7 מיליון ₪
אג"ח46.1%21.8 מיליון ₪
מזומנים4.5%2.1 מיליון ₪
נגזרים0.9%427 אלף ₪
קרנות מטבע0.7%318 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות48.0%
סך המניות שנקנו בפועל48.0%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)48.8%

המניות שנקנו בפועל (48.0%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (48.8%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

32.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 68%
חו"ל 32%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 32.1% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

19.1% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל66.3%
דולר אמריקאי28.1%
אירו3.1%
ין יפני1.6%
ליש"ט0.0%

לפני גידור, 32.8% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
IBI.כשתלבונד60צקרנות סל6.54%3.1 מיליון ₪
קסם.כתלבונ 60 צקרנות סל6.50%3.1 מיליון ₪
הרל.כשתלבנד60צמקרנות סל6.49%3.1 מיליון ₪
VANGUARD S&P 500 ETFקרנות סל6.26%3.0 מיליון ₪
SS SPDR S&P 500 ETF TRUST-USקרנות סל6.07%2.9 מיליון ₪
תכ.כשתא125קרנות סל5.92%2.8 מיליון ₪
הרל.כש תא 125קרנות סל5.48%2.6 מיליון ₪
IBI.כש תא 125קרנות סל5.48%2.6 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (444) ←

רכיב החוב — 46.1% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
2.66%
כיסוי 36% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
6.70 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (-2% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג64.2%
ממשלתי (RF)37.8%
BBB0.2%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לכלל גמל לעתיד הלכה
כלל גמל לעתיד הלכה (המסלול הזה)כלל פנסיה וגמל0.65%11.4%48.8%47 מיליון ₪
מגדל גמל להשקעה הלכהמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.64%11.5%50.9%161 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם חיסכון פלוס הלכהאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.70%10.6%54.0%136 מיליון ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה הלכהמיטב גמל ופנסיה0.67%11.4%45.5%134 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה הלכההראל פנסיה וגמל0.61%10.8%44.0%117 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים גמל להשקעה מסלול הלכהמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.61%9.9%44.4%50 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס גמל להשקעה שריעההפניקס פנסיה וגמל0.69%11.8%90.6%32 מיליון ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה - הלכהמור גמל ופנסיה——71.5%4 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בכלל גמל לעתיד הלכה?

כ-49% מהכסף בכלל גמל לעתיד הלכה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף בכלל גמל לעתיד הלכה מושקע בחו"ל?

כ-33% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-19% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של כלל גמל לעתיד הלכה?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.65% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.6%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 11.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
7994
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.