הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מגדל מקפת משלימה הלכה
מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 2149
פנסיה כללית הלכה / שריעה רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מגדל מקפת משלימה הלכה?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 6.0% · מדד שארפ 0.91.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 50.0% | 25.3 מיליון ₪ |
| אג"ח | 47.4% | 24.0 מיליון ₪ |
| מזומנים | 1.4% | 687 אלף ₪ |
| נגזרים | 1.1% | 580 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| קרנות סל | 81.2% | 41.0 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 16.3% | 8.2 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 1.4% | 687 אלף ₪ |
| נגזרים אחרים | 1.1% | 580 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (50.0%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (50.0%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
36.7% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 36.7% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
מטבעות
19.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 35.7% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
8 האחזקות הגדולות
| SOURCE S&P 500 UCITS ETF | קרנות סל | 7.35% | 3.7 מיליון ₪ |
| איביאי סל כש תא 125 | קרנות סל | 7.10% | 3.6 מיליון ₪ |
| AM S&P 500 II ETF ACC | קרנות סל | 6.42% | 3.2 מיליון ₪ |
| איביאי סל כש תלבונד 60 | קרנות סל | 5.51% | 2.8 מיליון ₪ |
| קסם ETF כשרה תא 125 | קרנות סל | 5.22% | 2.6 מיליון ₪ |
| הראל סל כש תלבונד 60 | קרנות סל | 5.04% | 2.5 מיליון ₪ |
| הראל סל כש תא 125 | קרנות סל | 5.02% | 2.5 מיליון ₪ |
| תכלית סל כש תא 125 | קרנות סל | 4.05% | 2.0 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 47.4% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מגדל מקפת משלימה הלכה (המסלול הזה) | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.18% | 11.6% | 50.0% | 51 מיליון ₪ | |
| הפניקס פנסיה משלימה- שריעה | הפניקס פנסיה וגמל | 0.13% | 12.6% | 90.1% | 942 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל פנסיה כללית הלכה | הראל פנסיה וגמל | 0.15% | 10.6% | 56.2% | 32 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה כללית הלכה | מיטב גמל ופנסיה | 0.14% | 10.5% | 44.6% | 10 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה משלימה הלכה | הפניקס פנסיה וגמל | 0.13% | — | 48.5% | 9 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה כללית הלכה | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.18% | 10.7% | 56.5% | 3 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש האמצעי מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש התחתון מבין 75 מסלולי פנסיה כללית
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-99 מסלולי פנסיה כללית
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במגדל מקפת משלימה הלכה?
כ-50% מהכסף במגדל מקפת משלימה הלכה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף במגדל מקפת משלימה הלכה מושקע בחו"ל?
כ-37% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-19% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מגדל מקפת משלימה הלכה?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.18% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.3%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 11.6%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 2149
- סוג מוצר
- פנסיה כללית
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.