הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הראל פנסיה כללית הלכה
הראל פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 13684
פנסיה כללית הלכה / שריעה רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע הראל פנסיה כללית הלכה?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 56.2% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 56.2%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 78.9% | 25.0 מיליון ₪ |
| מזומנים | 18.4% | 5.8 מיליון ₪ |
| אחר | 2.5% | 803 אלף ₪ |
| נגזרים | 0.2% | 58 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח ממשלתי | 78.9% | 25.0 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 18.4% | 5.8 מיליון ₪ |
| נכסים אחרים | 2.5% | 803 אלף ₪ |
| חוזים עתידיים | 0.3% | 87 אלף ₪ |
| נגזרים אחרים | <0.05% | 9 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
0.0% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 56.2%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 56.2%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
40.5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 1.7% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
16.9% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
10.5% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.
8 האחזקות הגדולות
| מ.ק.מ 617 | אג"ח ממשלתי | 9.72% | 3.1 מיליון ₪ |
| ממשלתי צמוד 1033 | אג"ח ממשלתי | 5.76% | 1.8 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ 517 | אג"ח ממשלתי | 5.67% | 1.8 מיליון ₪ |
| בנק לאומי | מזומנים ושווי מזומנים | 4.52% | 1.4 מיליון ₪ |
| ממשלתי צמוד 1131 | אג"ח ממשלתי | 3.88% | 1.2 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 1116 | אג"ח ממשלתי | 3.79% | 1.2 מיליון ₪ |
| ממשל משתנה 1134 | אג"ח ממשלתי | 3.76% | 1.2 מיליון ₪ |
| ממשלתי שקלי 0537 | אג"ח ממשלתי | 3.64% | 1.2 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 78.9% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| הראל פנסיה כללית הלכה (המסלול הזה) | הראל פנסיה וגמל | 0.15% | 10.6% | 56.2% | 32 מיליון ₪ | |
| הפניקס פנסיה משלימה- שריעה | הפניקס פנסיה וגמל | 0.13% | 12.6% | 90.1% | 942 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת משלימה הלכה | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.18% | 11.6% | 50.0% | 51 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה כללית הלכה | מיטב גמל ופנסיה | 0.14% | 10.5% | 44.6% | 10 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה משלימה הלכה | הפניקס פנסיה וגמל | 0.13% | — | 48.5% | 9 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה כללית הלכה | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.18% | 10.7% | 56.5% | 3 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש התחתון מבין 75 מסלולי פנסיה כללית
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-99 מסלולי פנסיה כללית
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בהראל פנסיה כללית הלכה?
כ-56% מהכסף בהראל פנסיה כללית הלכה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 0% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בהראל פנסיה כללית הלכה מושקע בחו"ל?
כ-41% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-17% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של הראל פנסיה כללית הלכה?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.15% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.6%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 10.6%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 13684
- חברה
- הראל פנסיה וגמל
- סוג מוצר
- פנסיה כללית
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.