בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הפניקס פנסיה משלימה הלכה

הפניקס פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 15224

פנסיה כללית הלכה / שריעה רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הפניקס פנסיה משלימה הלכה?

בקצרה: הפניקס פנסיה משלימה הלכה הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-49% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-49% לשווקים בחו"ל וכ-20% למטבע זר. כ-50% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 9.5 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הפניקס פנסיה וגמל.
48.5%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 48.3% באוגוסט 2026 (-0.3 נק')נמוך מ-55% מסלולי הפנסיה הכללית
49.1%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 50.5% באוגוסט 2026 (+1.5 נק')גבוה מ-59% מסלולי הפנסיה הכללית
9 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 10 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-78% מסלולי הפנסיה הכללית
עוד נתונים
20.3%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 19.2% באוגוסט 2026 (-1.1 נק')
3.40%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 97% מרכיב החוב
98.9%נכסים סחיריםלא סחיר 1.1%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.13%
מהיתרה, בשנה · 1.28% מההפקדות
נמוך מ-93% מסלולי הפנסיה הכללית
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
6.5%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה כללית ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 9.5 מיליון ₪ ב־1,780 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 1.1% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח50.3%
מניות30.1%
מזומנים19.6%
השקעות אלטרנטיביות0.3%
אחר0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 18.4% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 48.5%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח50.3%4.8 מיליון ₪
מניות30.1%2.8 מיליון ₪
מזומנים19.6%1.9 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות0.3%25 אלף ₪
אחר<0.05%3 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות18.2%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות11.9%
סך המניות שנקנו בפועל30.1%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)48.5%

30.1% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 18.4%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 48.5%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

49.1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 71%
חו"ל 29%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 29.2% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

20.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל71.5%
דולר אמריקאי23.9%
אירו3.2%
ין יפני1.2%
ליש"ט0.6%
אחר1.0%

לפני גידור, 29.9% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים2.4%
תקשורת ומדיה1.6%
נדל"ן מניב בישראל1.4%
מוליכים למחצה1.2%
אנרגיה מתחדשת1.2%
מכשור רפואי1.1%
בנייה1.0%
ביטחוניות0.8%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ממשלתי צמוד 0529אג"ח ממשלתי3.84%363 אלף ₪
בנק הפועליםמזומנים ושווי מזומנים3.22%305 אלף ₪
ממשל שקלית 0142אג"ח ממשלתי3.21%304 אלף ₪
ממשל צמודה 1033אג"ח ממשלתי2.43%230 אלף ₪
ממשלתי צמוד 1131אג"ח ממשלתי2.41%228 אלף ₪
ממשל שקלי 1152אג"ח ממשלתי2.09%198 אלף ₪
בנק מזרחימזומנים ושווי מזומנים1.93%183 אלף ₪
ממשל שקלית 1035אג"ח ממשלתי1.84%175 אלף ₪

כל האחזקות במסלול (1,780) ←

רכיב החוב — 50.3% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.40%
כיסוי 97% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.91 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (47% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)45.8%
AAA12.4%
AA10.8%
A8.4%
BB ומטה8.3%
ללא דירוג7.3%
BBB6.9%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להפניקס פנסיה משלימה הלכה
הפניקס פנסיה משלימה הלכה (המסלול הזה)הפניקס פנסיה וגמל0.13%—48.5%9 מיליון ₪
מגדל מקפת משלימה הלכהמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.18%11.6%50.0%51 מיליון ₪השוואה ←
הראל פנסיה כללית הלכההראל פנסיה וגמל0.15%10.6%56.2%32 מיליון ₪השוואה ←
מיטב פנסיה כללית הלכהמיטב גמל ופנסיה0.14%10.5%44.6%10 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה כללית הלכהאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.18%10.7%56.5%3 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהפניקס פנסיה משלימה הלכה?

כ-49% מהכסף בהפניקס פנסיה משלימה הלכה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 30% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בהפניקס פנסיה משלימה הלכה מושקע בחו"ל?

כ-49% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-20% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של הפניקס פנסיה משלימה הלכה?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.13% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.5%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15224
סוג מוצר
פנסיה כללית
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.