הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מגדל מקפת אישית עוקב מדדים למקבלי קצבה
מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 12147
פנסיה מקיפה מסלול קצבה (בתשלום) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מגדל מקפת אישית עוקב מדדים למקבלי קצבה?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 4.4% · מדד שארפ 1.57.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 60.2% | 178.5 מיליון ₪ |
| מניות | 37.5% | 111.1 מיליון ₪ |
| מזומנים | 1.5% | 4.4 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.9% | 2.6 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| קרנות סל | 37.5% | 111.1 מיליון ₪ |
| אפיק מובטח תשואה | 31.7% | 94.1 מיליון ₪ |
| אג"ח מיועדות | 28.5% | 84.4 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 1.5% | 4.4 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.9% | 2.6 מיליון ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (37.5%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (37.5%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
24.5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 24.4% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
60.2% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אפיק מובטח תשואה, אג"ח מיועדות, כתבי אופציה.
מטבעות
11.5% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 24.4% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר. 61.1% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.
8 האחזקות הגדולות
| אפיק מובטח תשואה (ללא נייר) | אפיק מובטח תשואה | 31.71% | 94.1 מיליון ₪ |
| AM S&P 500 II ETF ACC | קרנות סל | 7.84% | 23.3 מיליון ₪ |
| איביאי סל כש תא 125 | קרנות סל | 6.56% | 19.5 מיליון ₪ |
| קסם ETF כשרה תא 125 | קרנות סל | 6.45% | 19.1 מיליון ₪ |
| SOURCE S&P 500 UCITS ETF | קרנות סל | 5.44% | 16.2 מיליון ₪ |
| AMUNDI MSCI EM MKT 2 | קרנות סל | 4.30% | 12.8 מיליון ₪ |
| DAIWA ETF TOPIX | קרנות סל | 1.77% | 5.3 מיליון ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 1.50% | 4.4 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 60.2% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 61.1% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיאפיק מובטח תשואה 31.7% אג"ח מיועדות 28.5% נגזרים אחרים 0.9%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מגדל מקפת אישית עוקב מדדים למקבלי קצבה (המסלול הזה) | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.14% | 12.0% | 37.5% | 297 מיליון ₪ | |
| מנורה מבטחים פנסיה בסיסי למקבלי קצבה | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.15% | 9.3% | 18.0% | 33.2 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה מקיפה מסלול בסיסי למקבלי קצבה | הפניקס פנסיה וגמל | 0.14% | 9.4% | 14.6% | 15.4 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הראל פנסיה בסיס למקבלי קצבה | הראל פנסיה וגמל | 0.16% | 8.6% | 18.8% | 14.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה הלכה מסלול בסיסי למקבלי קצבה | כלל פנסיה וגמל | 0.14% | 9.0% | 19.3% | 12.5 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבה | מיטב גמל ופנסיה | 0.11% | 9.4% | 15.5% | 4.9 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים פנסיה מקבלי קצבה קיימים | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.15% | 5.1% | 0.0% | 4.8 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבה | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.15% | 8.6% | 15.9% | 3.3 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה למקבלי קצבה קיימים | כלל פנסיה וגמל | 0.14% | 5.7% | 1.0% | 2.2 מיליארד ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במגדל מקפת אישית עוקב מדדים למקבלי קצבה?
כ-37% מהכסף במגדל מקפת אישית עוקב מדדים למקבלי קצבה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף במגדל מקפת אישית עוקב מדדים למקבלי קצבה מושקע בחו"ל?
כ-24% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-11% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מגדל מקפת אישית עוקב מדדים למקבלי קצבה?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.14% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.6%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 12.0%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 12147
- סוג מוצר
- פנסיה מקיפה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.