בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מנורה מבטחים גמל להשקעה מסלול מניות

מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15724

גמל להשקעה מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מנורה מבטחים גמל להשקעה מסלול מניות?

בקצרה: מנורה מבטחים גמל להשקעה מסלול מניות הוא מסלול מנייתי: כ-95% מהכסף חשוף למניות, כ-2% לשווקים בחו"ל וכ-13% למטבע זר. המסלול מנהל 204.1 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מנורה מבטחים פנסיה וגמל.
95.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 98.4% באוגוסט 2026 (+3.4 נק')גבוה מ-68% מסלולי הגמל להשקעה
1.8%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמינמוך מ-87% מסלולי הגמל להשקעה
204 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 236 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-59% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
12.9%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 11.7% באוגוסט 2026 (-1.1 נק')
99.1%נכסים סחיריםלא סחיר 0.9%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
9.8%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 204.1 מיליון ₪ ב־280 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.9% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות94.1%
מזומנים5.2%
נגזרים0.5%
אג"ח0.1%
אחר0.0%
קרנות — סיווג לא זוהה0.0%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות94.1%192.0 מיליון ₪
מזומנים5.2%10.7 מיליון ₪
נגזרים0.5%1.1 מיליון ₪
אג"ח0.1%157 אלף ₪
אחר<0.05%96 אלף ₪
קרנות — סיווג לא זוהה<0.05%88 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות87.6%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות6.5%
סך המניות שנקנו בפועל94.1%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)95.0%

המניות שנקנו בפועל (94.1%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (95.0%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

1.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 94%
חו"ל 6.2%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 6.2% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

12.9% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל93.5%
דולר אמריקאי6.5%
אירו0.0%
ליש"ט0.0%

6.5% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים15.0%
מוליכים למחצה10.3%
נדל"ן מניב בישראל8.0%
פארמה6.5%
בנייה6.4%
ביטוח6.2%
ביטחוניות5.7%
אנרגיה מתחדשת5.5%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
לאומימניות5.64%11.5 מיליון ₪
פועליםמניות5.59%11.4 מיליון ₪
טאוארמניות5.15%10.5 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים4.77%9.7 מיליון ₪
Teva US-Teva Pharmacuticalמניות4.24%8.6 מיליון ₪
אלביט מערכותמניות3.79%7.7 מיליון ₪
נובהמניות3.41%7.0 מיליון ₪
הפניקסמניות2.97%6.1 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (280) ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למנורה מבטחים גמל להשקעה מסלול מניות
מנורה מבטחים גמל להשקעה מסלול מניות (המסלול הזה)מנורה מבטחים פנסיה וגמל——95.0%204 מיליון ₪
אנליסט קופת גמל להשקעה מניותאנליסט קופות גמל0.61%19.3%99.7%6.4 מיליארד ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה מניותהראל פנסיה וגמל0.55%23.4%95.4%6.3 מיליארד ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה מניותמור גמל ופנסיה0.73%21.4%100.3%4.9 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם חיסכון פלוס מניותאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.59%18.3%101.2%4.3 מיליארד ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול מניותילין לפידות ניהול קופות גמל0.67%19.0%99.4%3.4 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה מניותמיטב גמל ופנסיה0.59%21.1%97.2%1.9 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס גמל להשקעה מניותהפניקס פנסיה וגמל0.59%20.8%98.9%1.7 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל גמל להשקעה מניותמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.59%20.7%99.3%1.2 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במנורה מבטחים גמל להשקעה מסלול מניות?

כ-95% מהכסף במנורה מבטחים גמל להשקעה מסלול מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במנורה מבטחים גמל להשקעה מסלול מניות מושקע בחו"ל?

כ-2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-13% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מנורה מבטחים גמל להשקעה מסלול מניות?

התשואה מתחילת השנה היא 9.8%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15724
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.