בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מגדל גמל להשקעה מניות

מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 7934

גמל להשקעה מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מגדל גמל להשקעה מניות?

בקצרה: מגדל גמל להשקעה מניות הוא מסלול מנייתי: כ-99% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-55% לשווקים בחו"ל וכ-25% למטבע זר. כ-11% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 1.2 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל.
99.3%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 100.7% באוגוסט 2026 (+1.4 נק')גבוה מ-78% מסלולי הגמל להשקעה
54.8%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 60.1% באוגוסט 2026 (+5.3 נק')גבוה מ-61% מסלולי הגמל להשקעה
1.2 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 1.4 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-81% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
25.0%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 25.8% באוגוסט 2026 (+0.8 נק')
95.2%נכסים סחיריםלא סחיר 4.8%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.59%
מהיתרה, בשנה
נמוך מ-71% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
10.5%
ממוצע שנתי, 3 שנים
20.7%
ממוצע שנתי, 5 שנים
12.1%

תנודתיות (סטיית תקן) 11.4% · מדד שארפ 1.05.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 1.2 מיליארד ₪ ב־1,048 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 4.8% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות67.2%
מזומנים19.2%
אג"ח11.1%
השקעות אלטרנטיביות1.8%
נגזרים0.8%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 32.1% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 99.3%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות67.2%784.1 מיליון ₪
מזומנים19.2%224.0 מיליון ₪
אג"ח11.1%129.4 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות1.8%20.5 מיליון ₪
נגזרים0.8%9.0 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות45.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות22.2%
סך המניות שנקנו בפועל67.2%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)99.3%

67.2% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 32.1%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 99.3%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

54.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 68%
חו"ל 32%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 31.8% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

25.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל62.7%
דולר אמריקאי28.9%
אירו6.1%
ין יפני0.9%
ליש"ט0.4%
אחר0.3%

לפני גידור, 36.6% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

מוליכים למחצה6.6%
בנקים5.0%
נדל"ן מניב בישראל4.5%
אנרגיה מתחדשת3.0%
פארמה2.9%
ביטחוניות2.6%
תוכנה ואינטרנט2.5%
בנייה2.1%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים3.63%42.4 מיליון ₪
JPMORGAN CHASE BANKמזומנים ושווי מזומנים2.75%32.0 מיליון ₪
בנק דיסקונט לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים2.37%27.6 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים2.06%24.1 מיליון ₪
טאוארמניות1.90%22.2 מיליון ₪
LYXOR CORE EURSTX 600 DRקרנות סל1.88%22.0 מיליון ₪
לאומימניות1.81%21.2 מיליון ₪
אלביט מערכותמניות1.77%20.7 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (1,048) ←

רכיב החוב — 11.1% מהמסלול

משקל נמוך במסלול זה
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.47%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
1.91 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (20% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)79.8%
AA19.7%
ללא דירוג0.6%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למגדל גמל להשקעה מניות
מגדל גמל להשקעה מניות (המסלול הזה)מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.59%20.7%99.3%1.2 מיליארד ₪
אנליסט קופת גמל להשקעה מניותאנליסט קופות גמל0.61%19.3%99.7%6.4 מיליארד ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה מניותהראל פנסיה וגמל0.55%23.4%95.4%6.3 מיליארד ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה מניותמור גמל ופנסיה0.73%21.4%100.3%4.9 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם חיסכון פלוס מניותאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.59%18.3%101.2%4.3 מיליארד ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול מניותילין לפידות ניהול קופות גמל0.67%19.0%99.4%3.4 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה מניותמיטב גמל ופנסיה0.59%21.1%97.2%1.9 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס גמל להשקעה מניותהפניקס פנסיה וגמל0.59%20.8%98.9%1.7 מיליארד ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד מניותכלל פנסיה וגמל0.64%21.4%101.8%1.0 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במגדל גמל להשקעה מניות?

כ-99% מהכסף במגדל גמל להשקעה מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 67% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במגדל גמל להשקעה מניות מושקע בחו"ל?

כ-55% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-25% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מגדל גמל להשקעה מניות?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.59% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 10.5%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 20.7%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
7934
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.