הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הראל גמל להשקעה מניות
הראל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 8522
גמל להשקעה מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע הראל גמל להשקעה מניות?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 10.9% · מדד שארפ 1.30.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 7.1% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 95.4%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 88.3% | 5.5 מיליארד ₪ |
| מזומנים | 8.3% | 521.1 מיליון ₪ |
| אג"ח | 2.3% | 145.9 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 0.8% | 49.0 מיליון ₪ |
| אחר | 0.4% | 23.4 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| מניות | 52.5% | 3.3 מיליארד ₪ |
| קרנות סל | 33.7% | 2.1 מיליארד ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 8.3% | 521.1 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 2.0% | 127.9 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 1.6% | 98.2 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 0.8% | 49.0 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 0.4% | 24.9 מיליון ₪ |
| נכסים אחרים | 0.4% | 23.4 מיליון ₪ |
| הלוואות | 0.4% | 22.8 מיליון ₪ |
| כתבי אופציה | 0.1% | 3.6 מיליון ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
88.3% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 7.1%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 95.4%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
62.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 18.9% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
27.5% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
20.4% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| לאומי | מניות | 4.40% | 275.5 מיליון ₪ |
| מגדל MTF סל STOXX Europe 600 מנוטרלת מטח | קרנות סל | 4.19% | 262.5 מיליון ₪ |
| בנק לאומי | מזומנים ושווי מזומנים | 3.94% | 246.4 מיליון ₪ |
| פועלים | מניות | 3.68% | 230.4 מיליון ₪ |
| מור סל S&P500 | קרנות סל | 2.98% | 186.4 מיליון ₪ |
| תכלית סל S&P 500 | קרנות סל | 2.45% | 153.4 מיליון ₪ |
| אי בי אי סל S&P 500 | קרנות סל | 2.01% | 126.0 מיליון ₪ |
| טבע | מניות | 2.01% | 125.9 מיליון ₪ |
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| הראל גמל להשקעה מניות (המסלול הזה) | הראל פנסיה וגמל | 0.55% | 23.4% | 95.4% | 6.3 מיליארד ₪ | |
| אנליסט קופת גמל להשקעה מניות | אנליסט קופות גמל | 0.61% | 19.3% | 99.7% | 6.4 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מור גמל להשקעה מניות | מור גמל ופנסיה | 0.73% | 21.4% | 100.3% | 4.9 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם חיסכון פלוס מניות | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.59% | 18.3% | 101.2% | 4.3 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול מניות | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.67% | 19.0% | 99.4% | 3.4 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מיטב גמל להשקעה מניות | מיטב גמל ופנסיה | 0.59% | 21.1% | 97.2% | 1.9 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הפניקס גמל להשקעה מניות | הפניקס פנסיה וגמל | 0.59% | 20.8% | 98.9% | 1.7 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מגדל גמל להשקעה מניות | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.59% | 20.7% | 99.3% | 1.2 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל גמל לעתיד מניות | כלל פנסיה וגמל | 0.64% | 21.4% | 101.8% | 1.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-123 מסלולי גמל להשקעה
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בהראל גמל להשקעה מניות?
כ-95% מהכסף בהראל גמל להשקעה מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 88% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בהראל גמל להשקעה מניות מושקע בחו"ל?
כ-62% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-27% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של הראל גמל להשקעה מניות?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.55% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 9.4%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 23.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 8522
- חברה
- הראל פנסיה וגמל
- סוג מוצר
- גמל להשקעה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.