בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול מניות

ילין לפידות ניהול קופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 11394

גמל להשקעה מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול מניות?

בקצרה: ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול מניות הוא מסלול מנייתי: כ-99% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-68% לשווקים בחו"ל וכ-28% למטבע זר. כ-26% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 3.4 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של ילין לפידות ניהול קופות גמל.
99.4%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 99.5% באוגוסט 2026 (+0.1 נק')גבוה מ-82% מסלולי הגמל להשקעה
68.2%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 69.3% באוגוסט 2026 (+1.1 נק')גבוה מ-65% מסלולי הגמל להשקעה
3.4 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 3.4 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-92% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
28.4%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 27.0% באוגוסט 2026 (-1.4 נק')
97.7%נכסים סחיריםלא סחיר 2.3%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.67%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
גבוה מ-80% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
9.4%
ממוצע שנתי, 3 שנים
19.0%
ממוצע שנתי, 5 שנים
12.2%

תנודתיות (סטיית תקן) 11.2% · מדד שארפ 1.03.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 3.4 מיליארד ₪ ב־398 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 2.3% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות38.2%
מזומנים33.8%
אג"ח25.7%
נגזרים2.0%
השקעות אלטרנטיביות0.4%
קרנות — סיווג לא זוהה0.0%
מוצרים מובנים0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 61.2% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 99.4%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות38.2%1.3 מיליארד ₪
מזומנים33.8%1.2 מיליארד ₪
אג"ח25.7%882.2 מיליון ₪
נגזרים2.0%68.9 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות0.4%12.5 מיליון ₪
קרנות — סיווג לא זוהה<0.05%1.1 מיליון ₪
מוצרים מובנים<0.05%275 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות32.8%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות5.4%
סך המניות שנקנו בפועל38.2%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)99.4%

38.2% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 61.2%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 99.4%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

68.2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 89%
חו"ל 10.6%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 10.6% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

28.4% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל76.2%
דולר אמריקאי19.2%
אירו1.5%
HKD0.5%
ליש"ט0.3%
אחר0.3%

21.9% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים4.9%
נדל"ן מניב בישראל3.9%
אנרגיה מתחדשת3.3%
אנרגיה3.1%
מוליכים למחצה2.7%
ביטוח2.4%
השקעה ואחזקות1.9%
מסחר1.1%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים10.96%376.2 מיליון ₪
בנק דיסקונט לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים6.98%239.6 מיליון ₪
מקמ 617אג"ח ממשלתי4.30%147.6 מיליון ₪
מקמ 317אג"ח ממשלתי3.69%126.8 מיליון ₪
מלווה קצר מועד 916אג"ח ממשלתי3.40%116.5 מיליון ₪
מקמ 816אג"ח ממשלתי2.89%99.1 מיליון ₪
מקמ 1216אג"ח ממשלתי2.50%85.7 מיליון ₪
בנק מזרחימזומנים ושווי מזומנים2.45%84.0 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (398) ←

רכיב החוב — 25.7% מהמסלול

משקל נמוך במסלול זה
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.30%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
0.56 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (11% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)88.4%
AA9.0%
A1.0%
AAA0.9%
ללא דירוג0.7%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול מניות
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול מניות (המסלול הזה)ילין לפידות ניהול קופות גמל0.67%19.0%99.4%3.4 מיליארד ₪
אנליסט קופת גמל להשקעה מניותאנליסט קופות גמל0.61%19.3%99.7%6.4 מיליארד ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה מניותהראל פנסיה וגמל0.55%23.4%95.4%6.3 מיליארד ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה מניותמור גמל ופנסיה0.73%21.4%100.3%4.9 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם חיסכון פלוס מניותאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.59%18.3%101.2%4.3 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה מניותמיטב גמל ופנסיה0.59%21.1%97.2%1.9 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס גמל להשקעה מניותהפניקס פנסיה וגמל0.59%20.8%98.9%1.7 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל גמל להשקעה מניותמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.59%20.7%99.3%1.2 מיליארד ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד מניותכלל פנסיה וגמל0.64%21.4%101.8%1.0 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול מניות?

כ-99% מהכסף בילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 38% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול מניות מושקע בחו"ל?

כ-68% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-28% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול מניות?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.67% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 9.4%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 19.0%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
11394
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.