בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מנורה מבטחים תגמולים מסלול מניות

מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 1364

גמל לתגמולים מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מנורה מבטחים תגמולים מסלול מניות?

בקצרה: מנורה מבטחים תגמולים מסלול מניות הוא מסלול מנייתי: כ-97% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-64% לשווקים בחו"ל וכ-22% למטבע זר. המסלול מנהל 1.3 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מנורה מבטחים פנסיה וגמל.
97.4%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 97.8% באוגוסט 2026 (+0.4 נק')גבוה מ-72% מסלולי הגמל לתגמולים
64.3%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 63.4% באוגוסט 2026 (-0.9 נק')גבוה מ-65% מסלולי הגמל לתגמולים
1.3 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 1.4 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-62% מסלולי הגמל לתגמולים
עוד נתונים
22.2%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 21.3% באוגוסט 2026 (-0.8 נק')
98.7%נכסים סחיריםלא סחיר 1.3%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.46%
מהיתרה, בשנה · 0.01% מההפקדות
נמוך מ-91% מסלולי הגמל לתגמולים
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
11.1%
ממוצע שנתי, 3 שנים
20.7%
ממוצע שנתי, 5 שנים
11.9%

תנודתיות (סטיית תקן) 11.9% · מדד שארפ 1.03.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל לתגמולים ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 1.3 מיליארד ₪ ב־561 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 1.3% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות75.7%
מזומנים22.8%
נגזרים1.2%
אג"ח0.3%
אחר0.0%
קרנות — סיווג לא זוהה0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 21.7% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 97.4%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות75.7%970.7 מיליון ₪
מזומנים22.8%292.3 מיליון ₪
נגזרים1.2%15.4 מיליון ₪
אג"ח0.3%3.8 מיליון ₪
אחר<0.05%396 אלף ₪
קרנות — סיווג לא זוהה<0.05%207 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות60.9%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות14.8%
סך המניות שנקנו בפועל75.7%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)97.4%

75.7% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 21.7%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 97.4%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

64.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 58%
חו"ל 42%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 42.3% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

22.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל53.7%
דולר אמריקאי37.9%
אירו3.6%
ין יפני2.3%
ליש"ט0.7%
אחר0.9%

לפני גידור, 45.3% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

מוליכים למחצה10.4%
בנקים6.8%
תוכנה ואינטרנט4.3%
חומרה ומחשוב3.4%
נדל"ן מניב בישראל3.0%
פארמה3.0%
ביטוח2.7%
בנייה2.6%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק הפועלים בע''ממזומנים ושווי מזומנים6.92%88.7 מיליון ₪
NVDA US NVIDIA Corpמניות2.28%29.2 מיליון ₪
AAPL US- Apple Incמניות2.27%29.2 מיליון ₪
לאומימניות2.11%27.1 מיליון ₪
פועליםמניות2.10%26.9 מיליון ₪
טאוארמניות1.93%24.8 מיליון ₪
GOOGL US Alphabet Incמניות1.81%23.3 מיליון ₪
Teva US-Teva Pharmacuticalמניות1.59%20.4 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (561) ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למנורה מבטחים תגמולים מסלול מניות
מנורה מבטחים תגמולים מסלול מניות (המסלול הזה)מנורה מבטחים פנסיה וגמל0.46%20.7%97.4%1.3 מיליארד ₪
אנליסט גמל מניותאנליסט קופות גמל0.61%19.1%99.6%8.0 מיליארד ₪השוואה ←
מור תגמולים מניותמור גמל ופנסיה0.67%20.5%101.1%7.9 מיליארד ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל מניותילין לפידות ניהול קופות גמל0.61%18.9%99.3%6.4 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב גמל מניותמיטב גמל ופנסיה0.53%20.9%96.9%5.5 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם גמל מניותאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.61%18.3%97.8%2.8 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל לתגמולים ולפיצויים מניותמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.48%20.8%98.4%2.5 מיליארד ₪השוואה ←
כלל תמר מניותכלל פנסיה וגמל0.53%21.4%100.6%2.2 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במנורה מבטחים תגמולים מסלול מניות?

כ-97% מהכסף במנורה מבטחים תגמולים מסלול מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 76% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במנורה מבטחים תגמולים מסלול מניות מושקע בחו"ל?

כ-64% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-22% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מנורה מבטחים תגמולים מסלול מניות?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.46% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 11.1%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 20.7%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
1364
סוג מוצר
גמל לתגמולים
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.