בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

כלל תמר מניות

כלל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 127

גמל לתגמולים מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע כלל תמר מניות?

בקצרה: כלל תמר מניות הוא מסלול מנייתי: כ-101% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-69% לשווקים בחו"ל וכ-24% למטבע זר. כ-9% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 2.2 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של כלל פנסיה וגמל.
100.6%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 100.0% באוגוסט 2026 (-0.6 נק')גבוה מ-98% מסלולי הגמל לתגמולים
68.7%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 69.0% באוגוסט 2026 (+0.3 נק')גבוה מ-68% מסלולי הגמל לתגמולים
2.2 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 2.7 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-69% מסלולי הגמל לתגמולים
עוד נתונים
24.1%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 24.7% באוגוסט 2026 (+0.7 נק')
96.0%נכסים סחיריםלא סחיר 4.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.53%
מהיתרה, בשנה · 0.01% מההפקדות
נמוך מ-69% מסלולי הגמל לתגמולים
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
13.5%
ממוצע שנתי, 3 שנים
21.4%
ממוצע שנתי, 5 שנים
11.8%

תנודתיות (סטיית תקן) 12.0% · מדד שארפ 1.02.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל לתגמולים ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 2.2 מיליארד ₪ ב־1,030 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 4.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות75.1%
מזומנים9.7%
אג"ח9.5%
קרנות מטבע2.0%
נגזרים1.9%
השקעות אלטרנטיביות1.1%
מוצרים מובנים0.6%
אחר0.1%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 25.5% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 100.6%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות75.1%1.7 מיליארד ₪
מזומנים9.7%216.1 מיליון ₪
אג"ח9.5%211.1 מיליון ₪
קרנות מטבע2.0%45.3 מיליון ₪
נגזרים1.9%42.1 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות1.1%25.0 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.6%14.1 מיליון ₪
סחורות0.1%1.4 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות37.6%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות37.5%
סך המניות שנקנו בפועל75.1%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)100.6%

75.1% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 25.5%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 100.6%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

68.7% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 52%
חו"ל 48%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 47.5% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

24.1% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל49.9%
דולר אמריקאי42.8%
אירו3.6%
ין יפני1.5%
ליש"ט0.3%
אחר0.0%

לפני גידור, 48.3% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים5.1%
מוליכים למחצה5.1%
אנרגיה מתחדשת3.4%
נדל"ן מניב בישראל2.9%
ביטחוניות2.4%
תוכנה ואינטרנט2.0%
פארמה1.9%
ביטוח1.7%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
S&P500 EMINI FUT Sep26חוזים עתידיים6.75%150.3 מיליון ₪
VANGUARD S&P 500 ETFקרנות סל4.68%104.2 מיליון ₪
SS SPDR S&P 500 ETF TRUST-USקרנות סל4.05%90.3 מיליון ₪
NASDAQ 100 E-MINI Sep26חוזים עתידיים2.83%63.1 מיליון ₪
AM CORE MSCI EM SWAP ETF ACCקרנות סל2.34%52.1 מיליון ₪
INVESCO S&P 500 ACCקרנות סל2.18%48.5 מיליון ₪
ISHARES S&P500 SWAP UCITSקרנות סל1.98%44.0 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים1.96%43.7 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (1,030) ←

רכיב החוב — 9.5% מהמסלול

משקל נמוך במסלול זה
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.83%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
0.95 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (44% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)56.1%
AAA35.7%
AA8.0%
ללא דירוג0.2%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לכלל תמר מניות
כלל תמר מניות (המסלול הזה)כלל פנסיה וגמל0.53%21.4%100.6%2.2 מיליארד ₪
אנליסט גמל מניותאנליסט קופות גמל0.61%19.1%99.6%8.0 מיליארד ₪השוואה ←
מור תגמולים מניותמור גמל ופנסיה0.67%20.5%101.1%7.9 מיליארד ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל מניותילין לפידות ניהול קופות גמל0.61%18.9%99.3%6.4 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב גמל מניותמיטב גמל ופנסיה0.53%20.9%96.9%5.5 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם גמל מניותאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.61%18.3%97.8%2.8 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל לתגמולים ולפיצויים מניותמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.48%20.8%98.4%2.5 מיליארד ₪השוואה ←
מנורה מבטחים תגמולים מסלול מניותמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.46%20.7%97.4%1.3 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בכלל תמר מניות?

כ-101% מהכסף בכלל תמר מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 75% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בכלל תמר מניות מושקע בחו"ל?

כ-69% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-24% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של כלל תמר מניות?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.53% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 13.5%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 21.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
127
סוג מוצר
גמל לתגמולים
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.