הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מיטב גמל מניות
מיטב גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 877
גמל לתגמולים מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מיטב גמל מניות?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 11.7% · מדד שארפ 1.06.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 23.3% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 96.9%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 73.6% | 4.0 מיליארד ₪ |
| מזומנים | 12.6% | 690.3 מיליון ₪ |
| אג"ח | 9.0% | 493.7 מיליון ₪ |
| נגזרים | 2.5% | 137.0 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 2.2% | 120.1 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.1% | 3.0 מיליון ₪ |
| אחר | <0.05% | 1.3 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| מניות | 37.8% | 2.1 מיליארד ₪ |
| קרנות סל | 33.9% | 1.9 מיליארד ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 12.6% | 690.3 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 7.9% | 435.2 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 2.2% | 120.1 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 1.9% | 103.5 מיליון ₪ |
| אופציות | 1.5% | 81.0 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 1.1% | 58.6 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.9% | 50.3 מיליון ₪ |
| חוזים עתידיים | 0.1% | 5.7 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.1% | 3.0 מיליון ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 2.1 מיליון ₪ |
| נכסים אחרים | <0.05% | 1.3 מיליון ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
73.6% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 23.3%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 96.9%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
69.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 45.7% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
25.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 49.6% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| מזרחי | מזומנים ושווי מזומנים | 9.87% | 541.4 מיליון ₪ |
| Vanguard S&P 500 ETF | קרנות סל | 3.52% | 192.9 מיליון ₪ |
| USA Bonds, Bills 0% 27nov2026, USD | אג"ח ממשלתי | 3.01% | 165.0 מיליון ₪ |
| לאומי | מניות | 2.88% | 158.0 מיליון ₪ |
| INVESCO NASDAQ 100 ETF | קרנות סל | 2.73% | 149.8 מיליון ₪ |
| Amundi MSCI Emerging Markets II ETF | קרנות סל | 2.19% | 120.1 מיליון ₪ |
| פועלים | מניות | 2.14% | 117.5 מיליון ₪ |
| SPDR S&P 500 ETF Trust | קרנות סל | 2.01% | 110.4 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 9.0% מהמסלול
משקל נמוך במסלול זהפילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 5.1% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיקרנות השקעה 2.2% אופציות 1.6% נגזרים אחרים 0.9% מניות 0.4%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מיטב גמל מניות (המסלול הזה) | מיטב גמל ופנסיה | 0.53% | 20.9% | 96.9% | 5.5 מיליארד ₪ | |
| אנליסט גמל מניות | אנליסט קופות גמל | 0.61% | 19.1% | 99.6% | 8.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מור תגמולים מניות | מור גמל ופנסיה | 0.67% | 20.5% | 101.1% | 7.9 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| ילין לפידות קופת גמל מניות | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.61% | 18.9% | 99.3% | 6.4 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם גמל מניות | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.61% | 18.3% | 97.8% | 2.8 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מגדל לתגמולים ולפיצויים מניות | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.48% | 20.8% | 98.4% | 2.5 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל תמר מניות | כלל פנסיה וגמל | 0.53% | 21.4% | 100.6% | 2.2 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים תגמולים מסלול מניות | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.46% | 20.7% | 97.4% | 1.3 מיליארד ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- חשיפה לחו"ל: בשליש העליון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש התחתון מבין 100 מסלולי גמל לתגמולים
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-126 מסלולי גמל לתגמולים
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במיטב גמל מניות?
כ-97% מהכסף במיטב גמל מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 74% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במיטב גמל מניות מושקע בחו"ל?
כ-70% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-26% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מיטב גמל מניות?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.53% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 11.2%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 20.9%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 877
- חברה
- מיטב גמל ופנסיה
- סוג מוצר
- גמל לתגמולים
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.