הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026אלטשולר שחם גמל מניות
אלטשולר שחם גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 1375
גמל לתגמולים מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע אלטשולר שחם גמל מניות?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 12.2% · מדד שארפ 0.83.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 35.3% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 97.8%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 62.4% | 1.7 מיליארד ₪ |
| אג"ח | 29.3% | 813.8 מיליון ₪ |
| מזומנים | 10.6% | 294.1 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 7.6% | 210.2 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.7% | 20.2 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| מניות | 50.5% | 1.4 מיליארד ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 28.4% | 788.6 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 10.6% | 294.1 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 7.6% | 210.2 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 7.4% | 204.2 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 4.6% | 128.2 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 1.0% | 27.8 מיליון ₪ |
| הלוואות | 0.9% | 25.2 מיליון ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 561 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 430 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
62.4% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 35.3%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 97.8%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
62.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 42.3% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
31.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 42.7% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| מ.ק.מ. 726 | אג"ח ממשלתי | 7.02% | 195.1 מיליון ₪ |
| פועלים | מניות | 3.90% | 108.3 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 1016 | אג"ח ממשלתי | 3.40% | 94.5 מיליון ₪ |
| לאומי | מניות | 3.23% | 89.8 מיליון ₪ |
| Taiwan Semiconductor Manufactu | מניות | 2.50% | 69.5 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 916 | אג"ח ממשלתי | 2.49% | 69.3 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 417 | אג"ח ממשלתי | 2.41% | 67.0 מיליון ₪ |
| דיסקונט א | מניות | 1.79% | 49.6 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 29.3% מהמסלול
משקל נמוך במסלול זהפילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| אלטשולר שחם גמל מניות (המסלול הזה) | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.61% | 18.3% | 97.8% | 2.8 מיליארד ₪ | |
| אנליסט גמל מניות | אנליסט קופות גמל | 0.61% | 19.1% | 99.6% | 8.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מור תגמולים מניות | מור גמל ופנסיה | 0.67% | 20.5% | 101.1% | 7.9 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| ילין לפידות קופת גמל מניות | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.61% | 18.9% | 99.3% | 6.4 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מיטב גמל מניות | מיטב גמל ופנסיה | 0.53% | 20.9% | 96.9% | 5.5 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מגדל לתגמולים ולפיצויים מניות | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.48% | 20.8% | 98.4% | 2.5 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל תמר מניות | כלל פנסיה וגמל | 0.53% | 21.4% | 100.6% | 2.2 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים תגמולים מסלול מניות | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.46% | 20.7% | 97.4% | 1.3 מיליארד ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש העליון מבין 100 מסלולי גמל לתגמולים
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-126 מסלולי גמל לתגמולים
- נכסים לא סחירים: בשליש התחתון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש באלטשולר שחם גמל מניות?
כ-98% מהכסף באלטשולר שחם גמל מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 62% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף באלטשולר שחם גמל מניות מושקע בחו"ל?
כ-62% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-32% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של אלטשולר שחם גמל מניות?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.61% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 10.6%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 18.3%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 1375
- סוג מוצר
- גמל לתגמולים
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.