בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

אנליסט גמל מניות

אנליסט קופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 814

גמל לתגמולים מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע אנליסט גמל מניות?

בקצרה: אנליסט גמל מניות הוא מסלול מנייתי: כ-100% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-64% לשווקים בחו"ל וכ-28% למטבע זר. כ-31% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 8.0 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של אנליסט קופות גמל.
99.6%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 100.0% באוגוסט 2026 (+0.5 נק')גבוה מ-87% מסלולי הגמל לתגמולים
63.6%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 64.4% באוגוסט 2026 (+0.8 נק')גבוה מ-65% מסלולי הגמל לתגמולים
8.0 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 8.0 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-92% מסלולי הגמל לתגמולים
עוד נתונים
28.5%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.61%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
גבוה מ-76% מסלולי הגמל לתגמולים
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
10.2%
ממוצע שנתי, 3 שנים
19.1%
ממוצע שנתי, 5 שנים
11.8%

תנודתיות (סטיית תקן) 12.2% · מדד שארפ 0.95.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל לתגמולים ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 8.0 מיליארד ₪ ב־260 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות57.9%
אג"ח30.8%
מזומנים11.5%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 41.6% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 99.6%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות57.9%4.6 מיליארד ₪
אג"ח30.8%2.5 מיליארד ₪
מזומנים11.5%915.3 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות30.2%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות27.8%
סך המניות שנקנו בפועל57.9%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)99.6%

57.9% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 41.6%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 99.6%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

63.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 78%
חו"ל 22%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 22.3% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

28.5% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל69.8%
דולר אמריקאי28.4%
אירו1.2%
ין יפני0.5%

30.2% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים5.6%
נדל"ן מניב בישראל3.6%
אנרגיה מתחדשת3.4%
מוליכים למחצה2.3%
ביטוח2.3%
חיפושי נפט וגז1.3%
אנרגיה1.2%
ביטחוניות1.2%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
Invesco QQQ trust NAS1קרנות סל7.95%633.8 מיליון ₪
מלווה קצר מועד 916אג"ח ממשלתי4.02%320.2 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים3.54%281.7 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים3.50%279.1 מיליון ₪
מקמ 1216אג"ח ממשלתי3.38%269.6 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים3.10%247.4 מיליון ₪
מלווה קצר מועד 217אג"ח ממשלתי3.04%242.6 מיליון ₪
מלווה קצר מועד 1016אג"ח ממשלתי2.85%227.0 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (260) ←

רכיב החוב — 30.8% מהמסלול

משקל נמוך במסלול זה
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.27%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
0.50 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (7% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)92.8%
AA7.2%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לאנליסט גמל מניות
אנליסט גמל מניות (המסלול הזה)אנליסט קופות גמל0.61%19.1%99.6%8.0 מיליארד ₪
מור תגמולים מניותמור גמל ופנסיה0.67%20.5%101.1%7.9 מיליארד ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל מניותילין לפידות ניהול קופות גמל0.61%18.9%99.3%6.4 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב גמל מניותמיטב גמל ופנסיה0.53%20.9%96.9%5.5 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם גמל מניותאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.61%18.3%97.8%2.8 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל לתגמולים ולפיצויים מניותמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.48%20.8%98.4%2.5 מיליארד ₪השוואה ←
כלל תמר מניותכלל פנסיה וגמל0.53%21.4%100.6%2.2 מיליארד ₪השוואה ←
מנורה מבטחים תגמולים מסלול מניותמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.46%20.7%97.4%1.3 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש באנליסט גמל מניות?

כ-100% מהכסף באנליסט גמל מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 58% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף באנליסט גמל מניות מושקע בחו"ל?

כ-64% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-28% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של אנליסט גמל מניות?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.61% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 10.2%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 19.1%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
814
סוג מוצר
גמל לתגמולים
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.