בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הראל פנסיה אג"ח סחיר

הראל פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 15276

פנסיה מקיפה אג"ח סחיר רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הראל פנסיה אג"ח סחיר?

בקצרה: הראל פנסיה אג"ח סחיר הוא מסלול כמעט בלי מניות: כ-8% מהכסף חשוף לשווקים בחו"ל, בלי חשיפה למטבע זר. כ-94% מושקע באג"ח, כ-30% מהן מגובות מדינה (אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה). כ-28% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 90.7 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הראל פנסיה וגמל.
0.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמינמוך מ-93% מסלולי הפנסיה המקיפה
7.8%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 8.6% באוגוסט 2026 (+0.8 נק')נמוך מ-78% מסלולי הפנסיה המקיפה
91 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 92 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-80% מסלולי הפנסיה המקיפה
עוד נתונים

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.16%
מהיתרה, בשנה · 1.47% מההפקדות
גבוה מ-81% מסלולי הפנסיה המקיפה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
3.7%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה מקיפה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 90.7 מיליון ₪ ב־476 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 27.8% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח93.5%
מזומנים5.8%
מוצרים מובנים0.6%
נגזרים0.2%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח93.5%84.8 מיליון ₪
מזומנים5.8%5.3 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.6%537 אלף ₪
נגזרים0.2%137 אלף ₪

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

7.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 66%
חו"ל 6.6%
לא מסווג 28%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 6.6% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

27.7% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, כתבי אופציה.

מטבעות

0.8% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל64.3%
דולר אמריקאי7.0%
אירו1.0%

לפני גידור, 7.9% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר. 27.8% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק לאומימזומנים ושווי מזומנים5.29%4.8 מיליון ₪
קסם תל בונד מאגרקרנות סל1.78%1.6 מיליון ₪
תכלית סל תל בונד מאגרקרנות סל1.62%1.5 מיליון ₪
מגדל MTF סל תל בונד-מאגרקרנות סל1.55%1.4 מיליון ₪
עזריאלי אגח טאג"ח קונצרני1.21%1.1 מיליון ₪
MZRHIT 5.8367 04/15/36אג"ח קונצרני1.07%969 אלף ₪
לאומי התח נד 405אג"ח קונצרני1.06%959 אלף ₪
LUMIIT 5.7398 09/09/36אג"ח קונצרני0.96%869 אלף ₪

כל האחזקות במסלול (476) ←

רכיב החוב — 93.5% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.88%
כיסוי 78% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.72 שנים
דירוג ממוצע
A+
כיסוי 59% מרכיב החוב

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

AA30.7%
מגובה מדינה29.6%
A13.9%
ללא דירוג10.0%
BBB5.6%
AAA4.8%
BB ומטה3.9%
ממשלתי (RF)1.5%

"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 27.8% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.85%
כיסוי 54% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.34 שנים
דירוג ממוצע
—

אג"ח מיועדות 15.1% אפיק מובטח תשואה 12.5% נגזרים אחרים 0.2%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להראל פנסיה אג"ח סחיר
הראל פנסיה אג"ח סחיר (המסלול הזה)הראל פנסיה וגמל0.16%—0.0%91 מיליון ₪
מיטב פנסיה מקיפה אג"ח סחירמיטב גמל ופנסיה0.11%—0.0%43 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה מקיפה אג"ח סחירהפניקס פנסיה וגמל0.14%—21.4%42 מיליון ₪השוואה ←
כלל פנסיה אג"ח סחירכלל פנסיה וגמל0.14%—0.1%27 מיליון ₪השוואה ←
מור פנסיה מקיפה מתמחים באפיקי השקעה סחירים אג"ח סחירמור גמל ופנסיה0.19%—2.8%27 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהראל פנסיה אג"ח סחיר?

כ-0% מהכסף בהראל פנסיה אג"ח סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף בהראל פנסיה אג"ח סחיר מושקע בחו"ל?

כ-8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-1% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של הראל פנסיה אג"ח סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.16% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.7%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15276
סוג מוצר
פנסיה מקיפה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.