הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הפניקס פנסיה מקיפה אג"ח סחיר
הפניקס פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 15217
פנסיה מקיפה אג"ח סחיר רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע הפניקס פנסיה מקיפה אג"ח סחיר?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 2.0% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 21.4%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 75.7% | 31.6 מיליון ₪ |
| מניות | 19.4% | 8.1 מיליון ₪ |
| מזומנים | 3.2% | 1.3 מיליון ₪ |
| נגזרים | 1.6% | 687 אלף ₪ |
| אחר | 0.1% | 24 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח קונצרני | 44.6% | 18.6 מיליון ₪ |
| מניות | 18.5% | 7.7 מיליון ₪ |
| אפיק מובטח תשואה | 14.1% | 5.9 מיליון ₪ |
| אג"ח מיועדות | 9.8% | 4.1 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 7.0% | 2.9 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 3.2% | 1.3 מיליון ₪ |
| אופציות | 1.6% | 675 אלף ₪ |
| קרנות סל | 1.0% | 415 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | 0.1% | 40 אלף ₪ |
| ניירות ערך מסחריים | 0.1% | 35 אלף ₪ |
| נכסים אחרים | 0.1% | 24 אלף ₪ |
| נגזרים אחרים | <0.05% | 11 אלף ₪ |
| קרנות נאמנות | <0.05% | 4 אלף ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 470 ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
19.4% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 2.0%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 21.4%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
6.4% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 6.1% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
23.8% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אפיק מובטח תשואה, אג"ח מיועדות, כתבי אופציה.
מטבעות
6.5% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
6.0% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי. 23.9% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| אפיק מובטח תשואה (ללא נייר) | אפיק מובטח תשואה | 14.09% | 5.9 מיליון ₪ |
| בנק הפועלים | מזומנים ושווי מזומנים | 2.61% | 1.1 מיליון ₪ |
| ערד 2032 סדרה 8857 | אג"ח מיועדות | 1.81% | 758 אלף ₪ |
| ערד 2037 סדרה 8905 | אג"ח מיועדות | 1.44% | 602 אלף ₪ |
| לאומי | מניות | 1.36% | 570 אלף ₪ |
| ערד 2033 סדרה 8866 | אג"ח מיועדות | 1.32% | 553 אלף ₪ |
| ממשלתי צמוד 0529 | אג"ח ממשלתי | 1.30% | 542 אלף ₪ |
| פועלים | מניות | 1.22% | 509 אלף ₪ |
רכיב החוב — 75.7% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 28.0% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיאפיק מובטח תשואה 14.1% אג"ח מיועדות 9.8% אג"ח קונצרני 2.5% אופציות 1.5%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| הפניקס פנסיה מקיפה אג"ח סחיר (המסלול הזה) | הפניקס פנסיה וגמל | 0.14% | — | 21.4% | 42 מיליון ₪ | |
| הראל פנסיה אג"ח סחיר | הראל פנסיה וגמל | 0.16% | — | 0.0% | 91 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה מקיפה אג"ח סחיר | מיטב גמל ופנסיה | 0.11% | — | 0.0% | 43 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה אג"ח סחיר | כלל פנסיה וגמל | 0.14% | — | 0.1% | 27 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה מקיפה מתמחים באפיקי השקעה סחירים אג"ח סחיר | מור גמל ופנסיה | 0.19% | — | 2.8% | 27 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תנודתיות צפויה: נמוכה ביחס ל-109 מסלולי פנסיה מקיפה
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בהפניקס פנסיה מקיפה אג"ח סחיר?
כ-21% מהכסף בהפניקס פנסיה מקיפה אג"ח סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 19% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בהפניקס פנסיה מקיפה אג"ח סחיר מושקע בחו"ל?
כ-6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-7% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של הפניקס פנסיה מקיפה אג"ח סחיר?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.14% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 4.8%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 15217
- סוג מוצר
- פנסיה מקיפה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.