בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מור פנסיה מקיפה מתמחים באפיקי השקעה סחירים אג"ח סחיר

מור גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 15264

פנסיה מקיפה אג"ח סחיר רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מור פנסיה מקיפה מתמחים באפיקי השקעה סחירים אג"ח סחיר?

בקצרה: מור פנסיה מקיפה מתמחים באפיקי השקעה סחירים אג"ח סחיר הוא מסלול כמעט בלי מניות: כ-4% מהכסף חשוף לשווקים בחו"ל וכ-3% למטבע זר. כ-91% מושקע באג"ח, כ-32% מהן מגובות מדינה (אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה). כ-29% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 26.7 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מור גמל ופנסיה.
2.8%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמינמוך מ-80% מסלולי הפנסיה המקיפה
4.3%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 5.0% באוגוסט 2026 (+0.7 נק')נמוך מ-82% מסלולי הפנסיה המקיפה
27 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 27 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-90% מסלולי הפנסיה המקיפה
עוד נתונים
3.1%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 3.3% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')
4.22%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 61% מרכיב החוב70.8%נכסים סחיריםלא סחיר 29.2%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.19%
מהיתרה, בשנה · 1.05% מההפקדות
גבוה מ-95% מסלולי הפנסיה המקיפה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
3.9%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה מקיפה ←

הערה על קובץ המקור: השיעורים שהחברה דיווחה במסלול זה אינם עקביים עם השווי שדווח באותן שורות. כל האחוזים באתר מחושבים מהשווי, שאומת מול סיכומי הקובץ, ולא מהשיעורים המדווחים.
הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 26.7 מיליון ₪ ב־363 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 29.2% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח91.4%
מזומנים5.8%
מניות2.8%
אחר0.0%
נגזרים0.0%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח91.4%24.4 מיליון ₪
מזומנים5.8%1.5 מיליון ₪
מניות2.8%744 אלף ₪
אחר<0.05%7 אלף ₪
נגזרים<0.05%4 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות2.8%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות0.0%
סך המניות שנקנו בפועל2.8%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)2.8%

המניות שנקנו בפועל (2.8%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (2.8%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

4.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 69%
חו"ל 1.5%
לא מסווג 29%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 1.5% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

29.2% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אפיק מובטח תשואה.

מטבעות

3.1% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל68.5%
דולר אמריקאי1.6%
אירו0.5%
ליש"ט0.3%

2.3% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי. 29.2% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

ביטוח1.0%
מתכת ומוצרי בניה0.5%
אנרגיה0.3%
בנייה0.2%
רשתות שיווק0.2%
שרותים0.1%
מוליכים למחצה0.1%
בנקים0.1%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים5.22%1.4 מיליון ₪
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה3.18%848 אלף ₪
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה2.81%750 אלף ₪
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה2.59%692 אלף ₪
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה2.20%588 אלף ₪
קסם.תלבונד 60 צקרנות סל2.07%554 אלף ₪
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה2.04%546 אלף ₪
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה1.93%516 אלף ₪

כל האחזקות במסלול (363) ←

רכיב החוב — 91.4% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.22%
כיסוי 61% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.79 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (41% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

מגובה מדינה31.9%
ללא דירוג27.3%
AA14.4%
A12.6%
AAA8.5%
BBB4.7%
BB ומטה0.5%

"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 29.2% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
—
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
—
דירוג ממוצע
—

אפיק מובטח תשואה 29.2% נכסים אחרים 0.0% כתבי אופציה 0.0%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למור פנסיה מקיפה מתמחים באפיקי השקעה סחירים אג"ח סחיר
מור פנסיה מקיפה מתמחים באפיקי השקעה סחירים אג"ח סחיר (המסלול הזה)מור גמל ופנסיה0.19%—2.8%27 מיליון ₪
הראל פנסיה אג"ח סחירהראל פנסיה וגמל0.16%—0.0%91 מיליון ₪השוואה ←
מיטב פנסיה מקיפה אג"ח סחירמיטב גמל ופנסיה0.11%—0.0%43 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה מקיפה אג"ח סחירהפניקס פנסיה וגמל0.14%—21.4%42 מיליון ₪השוואה ←
כלל פנסיה אג"ח סחירכלל פנסיה וגמל0.14%—0.1%27 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במור פנסיה מקיפה מתמחים באפיקי השקעה סחירים אג"ח סחיר?

כ-3% מהכסף במור פנסיה מקיפה מתמחים באפיקי השקעה סחירים אג"ח סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במור פנסיה מקיפה מתמחים באפיקי השקעה סחירים אג"ח סחיר מושקע בחו"ל?

כ-4% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-3% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מור פנסיה מקיפה מתמחים באפיקי השקעה סחירים אג"ח סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.19% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.9%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15264
סוג מוצר
פנסיה מקיפה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.