הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026אלטשולר שחם גמל עוקב מדדים- גמיש
אלטשולר שחם גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 14354
גמל לתגמולים עוקב מדדים (גמיש) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע אלטשולר שחם גמל עוקב מדדים- גמיש?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 51.3% | 62.8 מיליון ₪ |
| אג"ח | 46.2% | 56.5 מיליון ₪ |
| מזומנים | 2.5% | 3.0 מיליון ₪ |
| נגזרים | <0.05% | 1 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| קרנות סל | 97.6% | 119.3 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 2.5% | 3.0 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | <0.05% | 1 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (51.3%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (51.3%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
98.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 97.6% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
מטבעות
98.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
98.3% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.
8 האחזקות הגדולות
| Vanguard Short-Term Corporate | קרנות סל | 13.78% | 16.9 מיליון ₪ |
| iShares 7-10 Year Treasury Bon | קרנות סל | 11.76% | 14.4 מיליון ₪ |
| Proshares S&P 500 EX-Technolog | קרנות סל | 10.49% | 12.8 מיליון ₪ |
| State Street Technology Select | קרנות סל | 10.19% | 12.5 מיליון ₪ |
| iShares 10-20 Year Treasury Bo | קרנות סל | 9.27% | 11.3 מיליון ₪ |
| VGLT US | קרנות סל | 5.36% | 6.6 מיליון ₪ |
| VanEck Semiconductor ETF | קרנות סל | 5.02% | 6.1 מיליון ₪ |
| Invesco QQQ Trust Series 1 | קרנות סל | 4.80% | 5.9 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 46.2% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| אלטשולר שחם גמל עוקב מדדים- גמיש (המסלול הזה) | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.57% | 6.6% | 51.3% | 122 מיליון ₪ | |
| אנליסט גמל עוקב מדדים - גמיש | אנליסט קופות גמל | 0.61% | 31.4% | 100.2% | 1.5 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הראל גמל- עוקב מדדים גמיש | הראל פנסיה וגמל | 0.43% | 12.5% | 57.8% | 1.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים תגמולים עוקב מדדים גמיש | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.58% | 11.1% | 49.6% | 518 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב גמל עוקב מדדים גמיש | מיטב גמל ופנסיה | 0.61% | 8.2% | 56.0% | 344 מיליון ₪ | השוואה ← |
| ילין לפידות קופת גמל עוקב מדדים גמיש | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.61% | 5.4% | 53.3% | 328 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל לתגמולים ולפיצויים עוקב מדדים - גמיש | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.53% | 2.3% | 58.3% | 215 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס גמל עוקב מדדים - גמיש | הפניקס פנסיה וגמל | 0.62% | — | 51.3% | 215 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל תמר עוקב מדדים גמיש | כלל פנסיה וגמל | 0.45% | 3.7% | 52.9% | 128 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- חשיפה לחו"ל: בשליש העליון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-126 מסלולי גמל לתגמולים
- נכסים לא סחירים: בשליש התחתון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש באלטשולר שחם גמל עוקב מדדים- גמיש?
כ-51% מהכסף באלטשולר שחם גמל עוקב מדדים- גמיש חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף באלטשולר שחם גמל עוקב מדדים- גמיש מושקע בחו"ל?
כ-98% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-98% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של אלטשולר שחם גמל עוקב מדדים- גמיש?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.57% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 2.6%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 6.6%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 14354
- סוג מוצר
- גמל לתגמולים
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.