בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

ילין לפידות קופת גמל לבני 50 ומטה

ילין לפידות ניהול קופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 9939

גמל לתגמולים תלוי גיל — עד גיל 50 רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע ילין לפידות קופת גמל לבני 50 ומטה?

בקצרה: ילין לפידות קופת גמל לבני 50 ומטה הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-66% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-51% לשווקים בחו"ל וכ-22% למטבע זר. כ-51% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 4.0 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של ילין לפידות ניהול קופות גמל.
65.8%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמיגבוה מ-65% מסלולי הגמל לתגמולים
50.7%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 50.3% באוגוסט 2026 (-0.5 נק')גבוה מ-57% מסלולי הגמל לתגמולים
4.0 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 3.8 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-78% מסלולי הגמל לתגמולים
עוד נתונים
22.5%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 21.3% באוגוסט 2026 (-1.2 נק')
3.09%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 100% מרכיב החוב
96.6%נכסים סחיריםלא סחיר 3.4%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.63%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
גבוה מ-87% מסלולי הגמל לתגמולים
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
6.6%
ממוצע שנתי, 3 שנים
12.8%
ממוצע שנתי, 5 שנים
8.3%

תנודתיות (סטיית תקן) 7.2% · מדד שארפ 0.94.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל לתגמולים ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 4.0 מיליארד ₪ ב־706 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 3.4% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח50.6%
מניות24.4%
מזומנים22.6%
השקעות אלטרנטיביות1.4%
נגזרים0.7%
מוצרים מובנים0.5%
קרנות — סיווג לא זוהה0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 41.4% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 65.8%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח50.6%2.0 מיליארד ₪
מניות24.4%965.7 מיליון ₪
מזומנים22.6%894.1 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות1.4%55.4 מיליון ₪
נגזרים0.7%27.7 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.5%18.4 מיליון ₪
קרנות — סיווג לא זוהה<0.05%233 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות20.5%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות3.8%
סך המניות שנקנו בפועל24.4%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)65.8%

24.4% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 41.4%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 65.8%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

50.7% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 90%
חו"ל 9.7%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 9.7% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

22.5% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל80.5%
דולר אמריקאי15.8%
אירו2.3%
HKD0.4%
ליש"ט0.2%
אחר0.2%

18.9% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים3.4%
נדל"ן מניב בישראל2.2%
אנרגיה2.2%
אנרגיה מתחדשת1.9%
מוליכים למחצה1.8%
ביטוח1.6%
השקעה ואחזקות1.0%
שרותי מידע0.6%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים7.41%293.6 מיליון ₪
מלווה קצר מועד 916אג"ח ממשלתי3.63%143.8 מיליון ₪
ממשלתית צמודה 1.10% 1028אג"ח ממשלתי3.05%120.7 מיליון ₪
ממשל שקלית 0927אג"ח ממשלתי3.02%119.6 מיליון ₪
מקמ 617אג"ח ממשלתי2.46%97.7 מיליון ₪
ממשל שקלית 4.60% 8/29אג"ח ממשלתי2.28%90.4 מיליון ₪
ממשל צמודה0431אג"ח ממשלתי2.27%90.1 מיליון ₪
ממשלתית צמודה 1.6% 1033אג"ח ממשלתי2.15%85.2 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (706) ←

רכיב החוב — 50.6% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.09%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.15 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (19% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)76.4%
AAA7.5%
AA5.1%
ללא דירוג4.1%
BBB3.0%
A3.0%
BB ומטה0.9%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לילין לפידות קופת גמל לבני 50 ומטה
ילין לפידות קופת גמל לבני 50 ומטה (המסלול הזה)ילין לפידות ניהול קופות גמל0.63%12.8%65.8%4.0 מיליארד ₪
מור תגמולים לבני 50 ומטהמור גמל ופנסיה0.68%13.8%63.3%7.7 מיליארד ₪השוואה ←
אנליסט גמל - מסלול לבני 50 ומטהאנליסט קופות גמל0.60%14.6%61.1%7.6 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב גמל לבני 50 ומטהמיטב גמל ופנסיה0.57%14.1%57.7%5.8 מיליארד ₪השוואה ←
מנורה מבטחים תגמולים לבני 50 ומטהמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.39%13.8%60.5%4.8 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם גמל לבני 50 ומטהאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.66%12.8%60.0%4.2 מיליארד ₪השוואה ←
כלל תמר לבני 50 ומטהכלל פנסיה וגמל0.52%14.2%58.8%3.0 מיליארד ₪השוואה ←
הראל גמל- לגילאי 50 ומטההראל פנסיה וגמל0.56%12.6%59.1%2.8 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול לבני 50 ומטהמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.50%13.6%59.9%2.4 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בילין לפידות קופת גמל לבני 50 ומטה?

כ-66% מהכסף בילין לפידות קופת גמל לבני 50 ומטה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 24% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בילין לפידות קופת גמל לבני 50 ומטה מושקע בחו"ל?

כ-51% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-22% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של ילין לפידות קופת גמל לבני 50 ומטה?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.63% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.6%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 12.8%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
9939
סוג מוצר
גמל לתגמולים
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.