בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מיטב גמל לבני 50 ומטה

מיטב גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 7215

גמל לתגמולים תלוי גיל — עד גיל 50 רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מיטב גמל לבני 50 ומטה?

בקצרה: מיטב גמל לבני 50 ומטה הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-58% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-51% לשווקים בחו"ל וכ-21% למטבע זר. כ-40% מושקע באג"ח. כ-16% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 5.8 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מיטב גמל ופנסיה.
57.7%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 57.0% באוגוסט 2026 (-0.7 נק')גבוה מ-57% מסלולי הגמל לתגמולים
50.8%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 51.5% באוגוסט 2026 (+0.7 נק')גבוה מ-58% מסלולי הגמל לתגמולים
5.8 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 6.1 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-85% מסלולי הגמל לתגמולים
עוד נתונים
21.2%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 21.8% באוגוסט 2026 (+0.6 נק')
3.36%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 96% מרכיב החוב84.3%נכסים סחיריםלא סחיר 15.7%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.57%
מהיתרה, בשנה · 0.11% מההפקדות
גבוה מ-50% מסלולי הגמל לתגמולים
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
7.7%
ממוצע שנתי, 3 שנים
14.1%
ממוצע שנתי, 5 שנים
8.7%

תנודתיות (סטיית תקן) 6.9% · מדד שארפ 1.09.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל לתגמולים ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 5.8 מיליארד ₪ ב־1,767 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 15.7% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות43.8%
אג"ח40.2%
השקעות אלטרנטיביות10.2%
מזומנים3.3%
נגזרים2.0%
מוצרים מובנים0.5%
אחר0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 13.8% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 57.7%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות43.8%2.5 מיליארד ₪
אג"ח40.2%2.3 מיליארד ₪
השקעות אלטרנטיביות10.2%591.5 מיליון ₪
מזומנים3.3%193.3 מיליון ₪
נגזרים2.0%114.6 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.5%29.4 מיליון ₪
אחר<0.05%2.1 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות22.6%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות21.3%
סך המניות שנקנו בפועל43.8%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)57.7%

43.8% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 13.8%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 57.7%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

50.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 65%
חו"ל 35%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 35.0% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

21.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל58.5%
דולר אמריקאי33.9%
אירו4.5%
ין יפני1.0%
ליש"ט0.8%
אחר0.3%

לפני גידור, 40.5% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים4.4%
מוליכים למחצה2.9%
נדל"ן מניב בישראל1.9%
ביטחוניות1.4%
אנרגיה מתחדשת1.3%
תוכנה ואינטרנט1.3%
פארמה1.0%
אנרגיה0.9%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ממשל שקלית 0829אג"ח ממשלתי3.78%219.4 מיליון ₪
ממשל צמודה 1131אג"ח ממשלתי2.49%144.9 מיליון ₪
Vanguard S&P 500 ETFקרנות סל2.09%121.6 מיליון ₪
ממשל שקלית 0229אג"ח ממשלתי1.98%115.1 מיליון ₪
לאומימניות1.70%98.9 מיליון ₪
INVESCO NASDAQ 100 ETFקרנות סל1.63%94.4 מיליון ₪
Amundi MSCI Emerging Markets II ETFקרנות סל1.30%75.7 מיליון ₪
פועליםמניות1.27%73.6 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (1,767) ←

רכיב החוב — 40.2% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.36%
כיסוי 96% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.64 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (50% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)38.6%
AAA20.7%
AA12.7%
ללא דירוג11.5%
BBB8.6%
A6.0%
BB ומטה1.9%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 15.7% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
5.09%
כיסוי 19% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.75 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (11%)

קרנות השקעה 10.2% הלוואות 1.6% אג"ח קונצרני 1.4% נגזרים אחרים 1.0%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למיטב גמל לבני 50 ומטה
מיטב גמל לבני 50 ומטה (המסלול הזה)מיטב גמל ופנסיה0.57%14.1%57.7%5.8 מיליארד ₪
מור תגמולים לבני 50 ומטהמור גמל ופנסיה0.68%13.8%63.3%7.7 מיליארד ₪השוואה ←
אנליסט גמל - מסלול לבני 50 ומטהאנליסט קופות גמל0.60%14.6%61.1%7.6 מיליארד ₪השוואה ←
מנורה מבטחים תגמולים לבני 50 ומטהמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.39%13.8%60.5%4.8 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם גמל לבני 50 ומטהאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.66%12.8%60.0%4.2 מיליארד ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל לבני 50 ומטהילין לפידות ניהול קופות גמל0.63%12.8%65.8%4.0 מיליארד ₪השוואה ←
כלל תמר לבני 50 ומטהכלל פנסיה וגמל0.52%14.2%58.8%3.0 מיליארד ₪השוואה ←
הראל גמל- לגילאי 50 ומטההראל פנסיה וגמל0.56%12.6%59.1%2.8 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול לבני 50 ומטהמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.50%13.6%59.9%2.4 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במיטב גמל לבני 50 ומטה?

כ-58% מהכסף במיטב גמל לבני 50 ומטה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 44% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במיטב גמל לבני 50 ומטה מושקע בחו"ל?

כ-51% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-21% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מיטב גמל לבני 50 ומטה?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.57% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 7.7%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 14.1%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
7215
סוג מוצר
גמל לתגמולים
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.