בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

אנליסט גמל - מסלול לבני 50 ומטה

אנליסט קופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 9730

גמל לתגמולים תלוי גיל — עד גיל 50 רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע אנליסט גמל - מסלול לבני 50 ומטה?

בקצרה: אנליסט גמל - מסלול לבני 50 ומטה הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-61% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-37% לשווקים בחו"ל וכ-21% למטבע זר. כ-44% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 7.6 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של אנליסט קופות גמל.
61.1%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 62.4% באוגוסט 2026 (+1.2 נק')גבוה מ-64% מסלולי הגמל לתגמולים
36.7%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 38.3% באוגוסט 2026 (+1.6 נק')נמוך מ-59% מסלולי הגמל לתגמולים
7.6 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 7.6 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-88% מסלולי הגמל לתגמולים
עוד נתונים
21.0%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 21.5% באוגוסט 2026 (+0.5 נק')
3.05%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 99% מרכיב החוב
98.5%נכסים סחיריםלא סחיר 1.5%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.60%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
גבוה מ-69% מסלולי הגמל לתגמולים
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
7.1%
ממוצע שנתי, 3 שנים
14.6%
ממוצע שנתי, 5 שנים
9.2%

תנודתיות (סטיית תקן) 7.4% · מדד שארפ 1.08.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל לתגמולים ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 7.6 מיליארד ₪ ב־744 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 1.5% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח43.8%
מניות41.1%
מזומנים14.7%
מוצרים מובנים0.3%
השקעות אלטרנטיביות0.2%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 20.0% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 61.1%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח43.8%3.3 מיליארד ₪
מניות41.1%3.1 מיליארד ₪
מזומנים14.7%1.1 מיליארד ₪
מוצרים מובנים0.3%20.4 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות0.2%17.8 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות27.6%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות13.5%
סך המניות שנקנו בפועל41.1%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)61.1%

41.1% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 20.0%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 61.1%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

36.7% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 83%
חו"ל 17%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 17.0% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

21.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל78.0%
דולר אמריקאי20.6%
אירו1.2%
ין יפני0.3%

22.0% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים3.5%
נדל"ן מניב בישראל3.3%
אנרגיה מתחדשת2.6%
ביטוח2.3%
מוליכים למחצה1.9%
ביטחוניות1.3%
שרותים פיננסיים1.3%
אנרגיה1.2%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים9.67%731.2 מיליון ₪
Spdr s&p 500 etf trustקרנות סל3.56%269.5 מיליון ₪
Invesco QQQ trust NAS1קרנות סל3.18%240.9 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים2.81%212.9 מיליון ₪
ממשלתית צמודה 1.6% 1033אג"ח ממשלתי2.04%154.3 מיליון ₪
ממשלתית שקלית 0537אג"ח ממשלתי1.85%140.2 מיליון ₪
ממשלתי שקלית 0142אג"ח ממשלתי1.69%128.1 מיליון ₪
ממשל שקלית 0335אג"ח ממשלתי1.63%123.5 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (744) ←

רכיב החוב — 43.8% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.05%
כיסוי 99% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.56 שנים
דירוג ממוצע
AA-
כיסוי 53% מרכיב החוב

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)43.3%
AA29.8%
A13.6%
AAA8.4%
ללא דירוג3.3%
BBB1.5%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לאנליסט גמל - מסלול לבני 50 ומטה
אנליסט גמל - מסלול לבני 50 ומטה (המסלול הזה)אנליסט קופות גמל0.60%14.6%61.1%7.6 מיליארד ₪
מור תגמולים לבני 50 ומטהמור גמל ופנסיה0.68%13.8%63.3%7.7 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב גמל לבני 50 ומטהמיטב גמל ופנסיה0.57%14.1%57.7%5.8 מיליארד ₪השוואה ←
מנורה מבטחים תגמולים לבני 50 ומטהמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.39%13.8%60.5%4.8 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם גמל לבני 50 ומטהאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.66%12.8%60.0%4.2 מיליארד ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל לבני 50 ומטהילין לפידות ניהול קופות גמל0.63%12.8%65.8%4.0 מיליארד ₪השוואה ←
כלל תמר לבני 50 ומטהכלל פנסיה וגמל0.52%14.2%58.8%3.0 מיליארד ₪השוואה ←
הראל גמל- לגילאי 50 ומטההראל פנסיה וגמל0.56%12.6%59.1%2.8 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול לבני 50 ומטהמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.50%13.6%59.9%2.4 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש באנליסט גמל - מסלול לבני 50 ומטה?

כ-61% מהכסף באנליסט גמל - מסלול לבני 50 ומטה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 41% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף באנליסט גמל - מסלול לבני 50 ומטה מושקע בחו"ל?

כ-37% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-21% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של אנליסט גמל - מסלול לבני 50 ומטה?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.60% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 7.1%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 14.6%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
9730
סוג מוצר
גמל לתגמולים
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.