הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026ילין לפידות קופת גמל עוקב מדד S&P 500
ילין לפידות ניהול קופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15419
גמל לתגמולים עוקב מדד S&P 500 רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע ילין לפידות קופת גמל עוקב מדד S&P 500?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 77.6% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 100.3%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מזומנים | 76.2% | 108.5 מיליון ₪ |
| מניות | 22.7% | 32.4 מיליון ₪ |
| נגזרים | 1.2% | 1.6 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| מזומנים ושווי מזומנים | 77.0% | 109.6 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 22.7% | 32.3 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 1.3% | 1.8 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | <0.05% | 40 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
22.7% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 77.6%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 100.3%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
100.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 21.5% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
99.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
84.4% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.
8 האחזקות הגדולות
| INVESCO S&P 500 EQUITY | קרנות סל | 12.41% | 17.7 מיליון ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 9.90% | 14.1 מיליון ₪ |
| בנק מזרחי | מזומנים ושווי מזומנים | 9.48% | 13.5 מיליון ₪ |
| Ishares S&P500 Swap Ucits | קרנות סל | 8.09% | 11.5 מיליון ₪ |
| בנק דיסקונט לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 6.50% | 9.3 מיליון ₪ |
| בנק דיסקונט לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 6.25% | 8.9 מיליון ₪ |
| בנק מזרחי | מזומנים ושווי מזומנים | 5.47% | 7.8 מיליון ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 5.45% | 7.8 מיליון ₪ |
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| ילין לפידות קופת גמל עוקב מדד S&P 500 (המסלול הזה) | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.64% | — | 100.3% | 142 מיליון ₪ | |
| הפניקס גמל עוקב מדד S&P500 | הפניקס פנסיה וגמל | 0.56% | 11.4% | 99.1% | 5.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הראל גמל- עוקב מדד S&P 500 | הראל פנסיה וגמל | 0.50% | 11.2% | 99.4% | 3.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מיטב גמל עוקב מדד S&P500 | מיטב גמל ופנסיה | 0.53% | 11.7% | 99.2% | 2.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מגדל לתגמולים ולפיצויים עוקב מדד S&P500 | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.48% | 11.4% | 99.7% | 1.9 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל תמר עוקב מדד S&P 500 | כלל פנסיה וגמל | 0.47% | 11.2% | 100.0% | 1.6 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מור תגמולים עוקב מדד S&P 500 | מור גמל ופנסיה | 0.67% | 11.5% | 100.5% | 1.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים תגמולים עוקב מדד S&P500 | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.48% | 11.3% | 98.4% | 886 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אנליסט גמל עוקב מדד S&P500 | אנליסט קופות גמל | 0.59% | 11.1% | 99.8% | 563 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- חשיפה לחו"ל: בשליש העליון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-126 מסלולי גמל לתגמולים
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בילין לפידות קופת גמל עוקב מדד S&P 500?
כ-100% מהכסף בילין לפידות קופת גמל עוקב מדד S&P 500 חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 23% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בילין לפידות קופת גמל עוקב מדד S&P 500 מושקע בחו"ל?
כ-100% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-99% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של ילין לפידות קופת גמל עוקב מדד S&P 500?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.64% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.6%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 15419
- סוג מוצר
- גמל לתגמולים
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.