הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026ילין לפידות קרן השתלמות מסלול עוקב מדד S&P 500
ילין לפידות ניהול קופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 14849
השתלמות עוקב מדד S&P 500 רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע ילין לפידות קרן השתלמות מסלול עוקב מדד S&P 500?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 57.7% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 100.0%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מזומנים | 56.1% | 476.8 מיליון ₪ |
| מניות | 42.3% | 359.8 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.9% | 7.9 מיליון ₪ |
| אג"ח | 0.7% | 5.6 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| מזומנים ושווי מזומנים | 56.6% | 481.2 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 38.2% | 324.5 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 4.1% | 35.3 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.9% | 8.0 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 0.7% | 5.6 מיליון ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
42.3% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 57.7%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 100.0%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
100.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 27.4% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
99.1% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
75.8% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.
8 האחזקות הגדולות
| INVESCO S&P 500 EQUITY | קרנות סל | 12.67% | 107.7 מיליון ₪ |
| Ishares S&P500 Swap Ucits | קרנות סל | 12.66% | 107.6 מיליון ₪ |
| בנק מזרחי | מזומנים ושווי מזומנים | 10.42% | 88.5 מיליון ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 6.55% | 55.7 מיליון ₪ |
| בנק מזרחי | מזומנים ושווי מזומנים | 5.90% | 50.2 מיליון ₪ |
| בנק מזרחי | מזומנים ושווי מזומנים | 5.43% | 46.2 מיליון ₪ |
| בנק דיסקונט לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 5.11% | 43.4 מיליון ₪ |
| בנק מזרחי | מזומנים ושווי מזומנים | 4.45% | 37.8 מיליון ₪ |
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| ילין לפידות קרן השתלמות מסלול עוקב מדד S&P 500 (המסלול הזה) | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.68% | — | 100.0% | 850 מיליון ₪ | |
| הפניקס השתלמות עוקב מדד S&P500 | הפניקס פנסיה וגמל | 0.57% | 11.4% | 99.5% | 9.8 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הראל השתלמות - עוקב מדד S&P 500 | הראל פנסיה וגמל | 0.50% | 11.2% | 99.5% | 7.4 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל השתלמות עוקב מדד S&P 500 | כלל פנסיה וגמל | 0.48% | 11.2% | 100.0% | 4.4 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מגדל השתלמות עוקב מדד S&P 500 | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.50% | 11.4% | 99.6% | 3.6 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מיטב השתלמות עוקב מדד S&P500 | מיטב גמל ופנסיה | 0.54% | 11.7% | 99.3% | 3.4 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים השתלמות עוקב מדד S&P500 | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.49% | 11.3% | 99.1% | 2.8 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מור השתלמות -עוקב מדד S&P 500 | מור גמל ופנסיה | 0.70% | 11.4% | 100.4% | 2.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אנליסט השתלמות עוקב מדד S&P500 | אנליסט קופות גמל | 0.62% | 11.1% | 100.4% | 1.5 מיליארד ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 120 מסלולי השתלמות
- חשיפה לחו"ל: בשליש העליון מבין 120 מסלולי השתלמות
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-120 מסלולי השתלמות
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 120 מסלולי השתלמות
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בילין לפידות קרן השתלמות מסלול עוקב מדד S&P 500?
כ-100% מהכסף בילין לפידות קרן השתלמות מסלול עוקב מדד S&P 500 חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 42% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בילין לפידות קרן השתלמות מסלול עוקב מדד S&P 500 מושקע בחו"ל?
כ-100% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-99% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של ילין לפידות קרן השתלמות מסלול עוקב מדד S&P 500?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.68% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 14849
- סוג מוצר
- השתלמות
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.