הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הפניקס השתלמות עוקב מדד S&P500
הפניקס פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 13264
השתלמות עוקב מדד S&P 500 רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע הפניקס השתלמות עוקב מדד S&P500?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 10.0% · מדד שארפ 0.81.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 79.0% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 99.5%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מזומנים | 61.1% | 6.0 מיליארד ₪ |
| מניות | 20.5% | 2.0 מיליארד ₪ |
| אג"ח | 13.1% | 1.3 מיליארד ₪ |
| נגזרים | 5.3% | 524.6 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| מזומנים ושווי מזומנים | 61.1% | 6.0 מיליארד ₪ |
| קרנות סל | 20.5% | 2.0 מיליארד ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 13.1% | 1.3 מיליארד ₪ |
| נגזרים אחרים | 5.4% | 529.2 מיליון ₪ |
| הלוואות | <0.05% | 253 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
20.5% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 79.0%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 99.5%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
115.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 33.1% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
99.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
32.0% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם. 5.4% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.
8 האחזקות הגדולות
| Amundi Core S&P 500 Swap | קרנות סל | 11.19% | 1.1 מיליארד ₪ |
| בנק מזרחי | מזומנים ושווי מזומנים | 6.23% | 612.6 מיליון ₪ |
| בנק הפועלים | מזומנים ושווי מזומנים | 6.18% | 608.2 מיליון ₪ |
| בנק מזרחי | מזומנים ושווי מזומנים | 5.69% | 560.1 מיליון ₪ |
| בנק הפועלים | מזומנים ושווי מזומנים | 5.39% | 530.0 מיליון ₪ |
| בנק הפועלים | מזומנים ושווי מזומנים | 5.01% | 492.5 מיליון ₪ |
| בנק הפועלים | מזומנים ושווי מזומנים | 4.91% | 483.1 מיליון ₪ |
| בנק לאומי | מזומנים ושווי מזומנים | 4.00% | 393.1 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 13.1% מהמסלול
משקל נמוך במסלול זהפילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 5.4% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומינגזרים אחרים 5.4% הלוואות 0.0%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| הפניקס השתלמות עוקב מדד S&P500 (המסלול הזה) | הפניקס פנסיה וגמל | 0.57% | 11.4% | 99.5% | 9.8 מיליארד ₪ | |
| הראל השתלמות - עוקב מדד S&P 500 | הראל פנסיה וגמל | 0.50% | 11.2% | 99.5% | 7.4 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל השתלמות עוקב מדד S&P 500 | כלל פנסיה וגמל | 0.48% | 11.2% | 100.0% | 4.4 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מגדל השתלמות עוקב מדד S&P 500 | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.50% | 11.4% | 99.6% | 3.6 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מיטב השתלמות עוקב מדד S&P500 | מיטב גמל ופנסיה | 0.54% | 11.7% | 99.3% | 3.4 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים השתלמות עוקב מדד S&P500 | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.49% | 11.3% | 99.1% | 2.8 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מור השתלמות -עוקב מדד S&P 500 | מור גמל ופנסיה | 0.70% | 11.4% | 100.4% | 2.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אנליסט השתלמות עוקב מדד S&P500 | אנליסט קופות גמל | 0.62% | 11.1% | 100.4% | 1.5 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדד S&P 500 | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.66% | — | 100.1% | 1.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 120 מסלולי השתלמות
- חשיפה לחו"ל: בשליש העליון מבין 120 מסלולי השתלמות
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש העליון מבין 95 מסלולי השתלמות
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-120 מסלולי השתלמות
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 120 מסלולי השתלמות
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בהפניקס השתלמות עוקב מדד S&P500?
כ-99% מהכסף בהפניקס השתלמות עוקב מדד S&P500 חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 20% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בהפניקס השתלמות עוקב מדד S&P500 מושקע בחו"ל?
כ-115% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-99% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של הפניקס השתלמות עוקב מדד S&P500?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.57% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.7%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 11.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 13264
- סוג מוצר
- השתלמות
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.